Czytających: 6768

Wałbrzych: Sukces kadetów

Poniedziałek, 17 lutego 2020, 10:01
Aktualizacja: 10:10
Kadeci siatkarskiego Chełmca Wałbrzych po bardzo emocjonującym meczu pokonali KS Gwardię Wrocław.

Nasi w sobotę przegrali w finale dolnośląskim we Wrocławiu z Gwardią 1-3. W niedzielę w takim samym stosunku pokonali swojego rywala 3:1 (25:21, 21:25, 26:24, 25:16). Aby zgarnąć mistrzostwo i złote medale trzeba jeszcze było wygrać złotego seta. I tego seta w stosunku 15-10 wałbrzyszanie wygrali. Dominik Płużka został wybrany MVP całych rozgrywek.

Po meczu odbyła się uroczysta dekoracja obu drużyn z przedstawicielami Dolnośląski Związek Piłki Siatkowej Stanisław Łopaciński, Grzegorzem Guzalem i Ryszardem Dietrichem.

Chełmiec: Dominik Płużka, Oskar Suchowolak, Michał Jerzyk, Hubert Laszkiewicz, Wiktor Mordarski, Dawid Szymków, Dawid Witek, Szymon Mikołajczyk, Maciej Galara, Miłosz Baran, Oliwier Mroziński, Szymon Ziemniak, Jakub Szwed, Filip Natkaniec, Damian Pietrzykowski, Michał Heral - trenerzy Dariusz Ratajczak, Mariusz Jerzyk.