Środa, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 3166
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sukces zespołu „Boguszów 500”

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Czwartek, 12 kwietnia 2012, 13:15
Aktualizacja: 13:16
Autor: PAW
Fot. użyczone
Kolejny rok z rzędu przyniósł zespołowi „BOGUSZÓW 500” sukcesy na forum międzynarodowym.

11 kwietnia sekcja wokalno-instrumentalna Miejskiej Biblioteki Publicznej – Centrum Kultury w składzie: Pawel Nowak, Emilia Nowak, Julia Pojasek, Justyna Gołębiowska, Szymon Chrzanowski oraz Damian Chrzanowski uczestniczyła w Międzynarodowym Konkursie Piosenki „Novopacky Slavicek” w Czechach. Nasi młodzi artyści podbili serca czeskiej publiczności oraz jurorów konkursu, o czym świadczą przywiezione przez zespół nagrody.

W kategorii wiekowej soliści w wieku od 5 do 7 lat – II miejsce i srebrne pasmo zdobyła Justyna Gołębiowska, która zaśpiewała przy akompaniamencie akordeonowo-dzwonkowym swoich koleżanek i kolegów z grupy: Emilii Nowak, Julii Pojasek oraz Damiana Chrzanowskiego. Jak podkreśliła przewodnicząca jury, srebrne pasmo dla naszej młodej solistki jest również nagrodą dla akompaniatorów za interpretację muzyczną.

W kategorii wiekowej soliści od 8 do 11 lat II miejsce zdobył Szymon Chrzanowski, natomiast wyróżnienie Paweł Nowak. Szymon zachwycił jurorów nie tylko swoim wspaniałym śpiewem, ale również talentem instrumentalnym. Jedną ze swoich piosenek wykonał przy własnym akompaniamencie akordeonowym. Paweł natomiast ujął jurorów swoim niebywałym głosem i dziecięcym wdziękiem.

Warto również podkreślić, że jeden z naszych zwycięzców – Szymon Chrzanowski – został zaproszony na koncert galowy, laureatów „Novopackiego Slavicka”, do Novej Paki, który odbędzie się 18 kwietnia. Wszystkim solistom akompaniowali: Damian Chrzanowski – akordeon, Julia Pojasek i Emilia Nowak – dzwonki. Dzieci pojechały do Czech pod opieką: Małgorzaty Owczarczak – instruktora grupy oraz Małgorzaty Sycz.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group