Środa, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 3816
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Świadkowie Jehowy będą odwiedzać domostwa

Sobota, 10 września 2022, 6:44
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Świadkowie Jehowy będą odwiedzać domostwa
Fot. archiwum
Od 1 września 2022 r. Świadkowie Jehowy wznawiają formę działalności, z której są najbardziej znani na całym świecie – głoszenie od domu do domu. Tego samego dnia rozpoczynają też kampanię, w czasie której będą proponować wszystkim chętnym bezpłatny interaktywny kurs biblijny.

Wielu mieszkańców doskonale rozpoznaje Świadków Jehowy, jako uśmiechniętych, życzliwych i uprzejmych ludzi, którzy pukają do ich drzwi, by podzielić się czymś pozytywnym. Po ponad dwóch i pół roku nieobecności z powodu pandemii COVID-19 to chrześcijańskie wyznanie wznawia najbardziej charakterystyczną formę swojej działalności – głoszenie według wzoru, jaki dał Jezus i pierwsi chrześcijanie, czyli „od domu do domu” (Dzieje Apostolskie 5:42; 20:20; Ewangelia wg Mateusza 10:11-13). Zbigniew Malarski, lokalny rzecznik Świadków Jehowy, wyjaśnił:

- Przez ostatnie 2,5 roku musieliśmy się wiele nauczyć, aby rozmawiać z naszymi sąsiadami i znajomymi za pomocą aplikacji internetowych, rozmów telefonicznych czy listów. Dzięki temu udało nam się nawiązać wiele ciekawych kontaktów. Niektóre osoby zdecydowały się nawet na kurs biblijny — online lub listowny. Decyzja o wznowieniu naszej działalności w formie bezpośrednich rozmów z innymi osobami przy ich drzwiach, jest dla nas zachęcająca. Cieszymy się, że możemy naśladować biblijny wzór, jaki zostawił nam Jezus i jego pierwsi naśladowcy. Będzie nam też miło ponownie porozmawiać z członkami naszych lokalnych społeczności. Wszyscy potrzebujemy pozytywnych informacji, a właśnie takie są zawarte w
Piśmie Świętym. Będzie mógł się o tym przekonać każdy chętny, ponieważ we wrześniu bierzemy udział w specjalnej kampanii proponowania interaktywnego kursu biblijnego

Co ciekawe, w każdym miesiącu ubiegłego roku Świadkowie Jehowy prowadzili na całym świecie, w tym również w Świdnicy, Wałbrzychu i okolicznych miejscowościach ,średnio pięć milionów kursów biblijnych. Program kursu pomaga poznać to, czego Biblia uczy na różne tematy. Pomaga też znaleźć odpowiedzi na pytania w rodzaju: Jak znaleźć szczęście? Dlaczego na świecie jest tyle zła i cierpień? Co Biblia mówi o przyszłości?

Udział w interaktywnym kursie biblijnym ze Świadkami Jehowy jest bezpłatny i niezobowiązujący. Świadkowie po prostu przedstawiają to, czego uczy Biblia, a każdy sam podejmuje decyzje dotyczące osobistych przekonań i wyborów życiowych. Podczas kursu można korzystać z dowolnego przekładu Biblii. Można też zapraszać członków rodziny, przyjaciół czy znajomych. Głównym podręcznikiem do nauki podczas kursu jest sama Biblia. Każda lekcja jest tak zaprojektowana, aby można ją było przeprowadzić w ciągu jednej godziny.

Aby dowiedzieć się więcej o Świadkach Jehowy, ich historii, wierzeniach i działalności, odwiedź ich oficjalny serwis internetowy jw.org, zawierający treści w ponad 1060 językach.

Twoja reakcja na artykuł?

51
42%
Cieszy
10
8%
Hahaha
2
2%
Nudzi
2
2%
Smuci
12
10%
Złości
45
37%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group