Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 3682
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdnica: Areszt za wymuszenia rozbójnicze, uszkodzenie ciała, nękanie oraz niszczenie mienia

Piątek, 20 maja 2016, 14:15
Aktualizacja: 14:18
Autor: opr.red.
Świdnica: Świdnica: Areszt za wymuszenia rozbójnicze, uszkodzenie ciała, nękanie oraz niszczenie mienia
mini
Fot. red.
Pięciu pokrzywdzonych, siedem zarzutów, trzy miesiące aresztu. Oto dotychczasowy bilans śledztwa w którym świdniccy policjanci zatrzymali 37–letniego podejrzanego o wymuszenia rozbójnicze, uszkodzenie ciała, nękanie oraz niszczenie mienia.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali 37-letniego mieszkańca tego miasta, który od sierpnia 2015r. nie przebierał w środkach, aby zmuszać aż pięciu pokrzywdzonych do przymusowego przekazywania mu różnych sum pieniędzy. Podejrzany, bił ich i zastraszał, w jednym przypadku wywożąc wcześniej pokrzywdzonego samochodem w odludne miejsce za miasto. W celu wyegzekwowania pieniędzy nie powstrzymał się też od poważnego zniszczenia auta należącego do jednego z pokrzywdzonych, nie miał ponadto skrupułów, aby starszej osobie co miesiąc zabierać większość emerytury.

Podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Świdnicy gdzie usłyszał siedem zarzutów, a tutejszy Sąd Rejonowy 19 maja br. zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Przypomnijmy, że za wymuszenia rozbójnicze grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone, że są w niej jeszcze inni, nieustaleni dotychczas pokrzywdzeni. Policja apeluje o zgłaszanie się takich osób do Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy lub Prokuratury Rejonowej w Świdnicy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group