Sobota, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 3156
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Świebodzice: Mieszkańcy polubili tramwaj

Wtorek, 15 września 2015, 6:20
Aktualizacja: 6:56
Autor: opr.red.
Świebodzice: Świebodzice: Mieszkańcy polubili tramwaj
Fot. www.swiebodzice.pl
Dwa dni, osiem kursów, nieprzebrane ilości pozytywnych wrażeń i tyle samo uśmiechów – takim bilansem zamknęła się premierowa akcja Gminy Świebodzice i Stada Ogierów Książ, w ramach której w ostatni weekend – 12 i 13 września – świebodzicki rynek i książańską stadninę skomunikował tramwaj konny.

Trasa przejazdu przebiegała spod ratusza, przez ulicę Wałbrzyską, Bramę Lwów i dalej przez "Trakt Książański" do Stada Ogierów Książ, gdzie podróżujący mogli liczyć na przystanek i darmowe zwiedzanie stadniny wraz z przylegającym kompleksem stajni i ujeżdżalni, co stanowiło dodatkową atrakcję weekendowej akcji.

Zaprzęgnięty w dwa rumaki powóz kursował na linii ze Świebodzic do Książa o czterech porach - godz. 10:00, 12:00, 14:00 i 16:00. Rozpiętość czasowa kursów sprawiła, że z atrakcji mogło skorzystać wielu mieszkańców, którzy zapragnęli odbyć malowniczą wycieczkę po meandrującym szlaku, a tych w minioną sobotę i niedzielę nie brakowało, w związku z czym tramwaj cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

- To świetny pomysł, zwłaszcza dla osób z dziećmi. Książ jest jednak trochę oddalony od miasta, a taki spacer czasem może zmęczyć. Uruchomienie tramwaju to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mogą dotrzeć do zamku o własnych siłach, a chciałyby spędzić czas w tym magicznym miejscu - mówiła pani Anna, która tramwajem jechała wraz z dwójką dzieci.

Premierowe kursy tramwaju były zapowiedzią cyklicznej akcji połączenia świebodzickiego rynku z Książem, która planowana jest na rok 2016.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group