Sobota, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 2587
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Świebodziczanie bili rekord

Środa, 21 października 2015, 6:20
Aktualizacja: 7:44
Autor: opr.red.
Region: Świebodziczanie bili rekord
Fot. www.swiebodzice.pl
Od maluszków po gimnazjalistów – w sumie 66 młodych ratowników ze Świebodzic brało udział w piątkowej próbie pobicia rekordu w resuscytacji krążeniowo–oddechowej, prowadzonej przez jak największą ilość osób. Akcję zorganizowała Fundacja WOŚP.

Do bicia rekordu zgłosiło się ponad tysiąc instytucji w Polsce. Już wiadomo, że ubiegłoroczny rekord został pobity, szczegółowe wyniki fundacja poda w połowie tygodnia.

Bicie rekordu obyło się w całej Polsce 16 października, między godziną 12:00 a 12:30. Do akcji przyłączyły się Świebodzice, bo w naszym mieście sztab Orkiestry jest aktywny przez cały rok.

Do próby przystąpiły dzieci i młodzież z czterech placówek: Szkoły Podstawowej nr 2 i 4 oraz Gimnazja nr 1 i 2. Fantomy użyczyło Liceum Ogólnokształcące oraz Zespół Szkół Integracyjnych. Wydarzenie odbyło się w hali sportowo-widowiskowej OSiR Świebodzice.

- Akcja była bardzo udana, resuscytację bez przerwy prowadziło 66 młodych ratowników na 16 fantomach, na koniec wszyscy obejrzeliśmy film dotyczący udzielania pierwszej pomocy - mówi Zofia Marek, szefowa świebodzickiego Sztabu.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group