Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 3659
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gdańsk: Świetny start młodych żużlowców w Gdańsku

Czwartek, 14 lipca 2011, 13:09
Aktualizacja: 13:10
Autor: MDvR
Gdańsk: Świetny start młodych żużlowców w Gdańsku
Fot. użyczone
Podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski w mini żużlu bardzo dobrze pojechali zawodnicy WSM Chełmiec – Rycerzyki, zajmując pierwsze i czwarte pozycje w kategorii 50 ccm* dla dzieci w wieku 5–9 lat.

Po raz pierwszy zawody mini żużlowe zawitały do Gdańska. Już na treningach okazało się, że tor od razu przypadł do gustu naszym małym zawodnikom. Konfiguracja toru i nawierzchnia sprawiły, że od pierwszych okrążeń chłopcy zaczęli jechać na maksimum swoich możliwości.

Bardzo dobrze w zawodach zaprezentował się Jakub Isański, który wygrał trzy z czterech biegów, stając ostatecznie na najwyższym stopniu podium. Bardzo dużą szansę na drugie miejsce w turnieju miał Jakub Piątek. W swoim ostatnim biegu jadąc na drugiej pozycji, przypuścił atak na zawodnika z Wawrowa, jednak podczas ryzykownego, ale odważnego manewru Kuba wywrócił się ostatecznie zajmując czwartą lokatę w całej imprezie. Tutaj niestety dał znać o sobie brak doświadczenia, wystarczyło, żeby Jakub dojechał na drugiej pozycji i uplasowałby się tuż za Jakubem Isańkim.

Oliver Zabrzeski zajął szóste miejsce, Oskar Pawłowicz był siódmy, a Jakub Kalousek ósmy.

Ostatecznie po dwóch rundach nasi zawodnicy Jakub Isański i Jakub Piątek w klasyfikacji generalnej zajmują wspólnie pierwszą pozycję. Na kolejnych miejscach plasują się Jacek Fajfer z klubu GUKS Wawrów, a także nasz kolejny zawodnik Oskar Pawłowicz. To stawia nas w dobrej sytuacji i pozwala na komfort psychiczny przed kolejną rundą Mistrzostw Polski w Rybniku.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group