Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 3754
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Święto Pieroga w Czarnym Borze

Niedziela, 4 września 2016, 9:11
Aktualizacja: Środa, 7 września 2016, 16:08
Autor: red.
REGION, Czarny Bór: Święto Pieroga w Czarnym Borze
Fot. Robert Bajek
Wczoraj na stadionie w Czarnym Borze odbyło się XIII Dolnośląskie Święto Pieroga – Dożynki Gminne 2016.

Imprezę rozpoczęła Msza Św., po której barwny korowód dożynkowy wyruszył na stadion sportowy, gdzie zorganizowano dożynkowe obrzędy - Misterium Chleba, prezentację dożynkowych wieńców i konkurs na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy. Tradycyjnie już organizatorzy przygotowali bogaty, Biesiadny Stół Pierogowy, na którym znalazły się wszelkiego rodzaju, koloru, kształtu, zapachu i smaku pierogi.

W ramach imprezy odbył się Konkurs Na Najsmaczniejsze Pierogi. Konkurs podzielony był na 3 kategorie: kucharze profesjonaliści, stowarzyszenia, instytucje i organizacje oraz, osoby indywidualne - kucharze amatorzy. Pula nagród wyniosła w tym roku 4500 złotych. Przewodniczącym Komisji Konkursowej był Wojciech Harapkiewicz - szef kuchni Restauracji Babinicz w Dworzysku.

Imprezie towarzyszyły występy artystyczne Zespołu Góralskiego Janicki, zespołu Radość z Witkowa Śląskiego, Grzędowianek i gwiazdy wieczoru - zespołu Gentleman’s. Nie zabrakło też wielu gier, zabaw i różnego rodzaju atrakcji dla najmłodszych i warsztatów rękodzielniczych a imprezę zakończyła zabawa taneczna z DJ-em.

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group