Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 4285
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Szansa na pumptrack

Wtorek, 13 września 2022, 14:32
Aktualizacja: 14:33
Autor: PAW
Wałbrzych: Szansa na pumptrack
Fot. użyczone
Pumptrack to nie tylko rowerowy plac zabaw. Specjalnie zbudowany niewielki tor ze zmyślnymi zakrętami i muldami, po których można się poruszać dowolnym jednośladem to świetne miejsce na trening, nie tylko ciała, ale i umysłu. Pumptrack wymusza spostrzegawczość i przytomność umysłu, a to są umiejętność przydatne dla małych i dużych.

Takie jest też przeznaczenie pumptracka - miejsca integracji dorosłych i dzieci, łączenie pokoleń, budowanie więzi przyjacielskich i rodzinnych. To obiekt, do którego lgnąć będą dzieci i młodzież i przy którym oderwą się od komputerów i smartfonów. Trenując ciało
i umysł, poznają nowych kolegów i koleżanki. Ten świetny obiekt posiada już Świdnica,
a nawet mała Jedlina-Zdrój, aż się prosi dla większego miasta, jakim jest Wałbrzych.

Na szczęście, pumptrack w Wałbrzychu ma szansę powstać. Dzięki projektowi, którego autorem jest jeden z wałbrzyskich strażaków, taki obiekt być może powstanie również w Wałbrzychu. Autor zna temat jak nikt inny, ponieważ sam uprawia sport, w szczególności jazdę na rowerze i wie, jak to rozwija i integruje. Mieszkańcy miasta muszą tylko na ten projekt zagłosować.

Na pumptrack może zagłosować każdy, kto ukończył 14 rok życia, ma zameldowanie w Wałbrzychu i wejdzie na stronę Wałbrzyskiego Projektu Obywatelskiego, gdzie pod numerem 5 znajdzie projekt o nazwie Pumptrack - rowerowy plac zabaw dla małych i dużych, młodzieży i dorosłych.

Link do głosowania:

https://wbo.walbrzych.eu

Projekt na piątkę to projekt nr 5
Głosuj na projekt nr 5, głosuj na Pumptrak

Foto: Pumptrak w Obiszowie k. Lubina

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
2
100%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group