Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 4567
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Szatnie były jej celem

Sobota, 9 grudnia 2023, 9:59
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Szatnie były jej celem
Fot. KMP Wałbrzych
37–letnia mieszkanka Jaworzyny Śląskiej wpadła na pomysł, że przyjedzie do naszego miasta na tzw. gościnne występy. Pod koniec zeszłego miesiąca pojawiła się w Wałbrzychu z podręczną torebką, śrubokrętem, latarką i szczypcami i odwiedziła kilka miejsc gdzie pojawia się na co dzień dużo ludzi.

Realizując zebrane w sprawie kradzieży z włamaniem informacje własne, policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy zatrzymali kobietę na terenie miejsca zamieszkania w Jaworzynie Śląskiej. Mundurowi ustalili, że 37-latka 27 listopada przyjechała do Wałbrzycha, by dokonać kradzieży. Mieszkanka powiatu świdnickiego najpierw pojawiła się na zajęciach jogi, a później w jednej ze szkół tańca, ale w tych dwóch miejscach nie udało jej się niczego ukraść, gdyż uczestnicy zajęć w szatniach nie zostawili niczego wartościowego.

Następnie kobieta pod pretekstem poszukiwania pracy odwiedziła jedno z wałbrzyskich przedsiębiorstw. Pod legendą udania się do toalety, również odwiedziła damską szatnię. Tam przy użyciu podręcznych narzędzi zlustrowała szafki pracownicze. W jednej z nich było 200 złotych, które kobieta zabrała i ostatecznie po dokonaniu przestępstwa wyszła z firmy.

Policjanci w toku przeprowadzonego w środę przeszukania mieszkania należącego do kobiety znaleźli w jednym z pomieszczeń, poza podręcznymi torebkami i narzędziami służącymi do włamań, zawiniątko z białym proszkiem. Po przebadaniu u technika kryminalistyki potwierdziło się, że była to amfetamina.

37-latka przyznała się do popełnienia przestępstw i złożyła wyjaśnienia. Kobiecie grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 10. O jej losie zadecyduje sąd.

Twoja reakcja na artykuł?

1
6%
Cieszy
3
18%
Hahaha
1
6%
Nudzi
3
18%
Smuci
6
35%
Złości
3
18%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group