Środa, 22 marca
Imieniny: Bogusława, Katarzyny
Czytających: 4984
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Szczepienie w samochodzie

Czwartek, 8 kwietnia 2021, 13:14
Aktualizacja: 13:16
Autor: red
Wałbrzych: Szczepienie w samochodzie
Fot. Budimex/Obwodnica Wałbrzych
Jak już informowaliśmy, Wałbrzych zamierza stworzyć pierwszy w Polsce Mobilny Punkt Szczepień typu drive–thru przeciwko wirusowi COVID–19.

Miejsce, w którym diagnostyka oraz szczepienie odbywać się będą bez wychodzenia z samochodu znajduje sie na dawnym placu po dawnej zajezdni MPK przy ul Armii Krajowej 82. Budimex SA wsparł Wałbrzych oraz Romana Szełemeja swoją wiedzą techniczną, materiałem oraz sprzętem budowlanym, w tej nowatorskiej i jednocześnie bardzo ważnej inicjatywie. Prace przygotowujące ten teren prowadzone były w okresie świątecznym i zakończone zostały dziś. Obecnie stawiane są konstrukcje biurowe i wytyczane są ciągi komunikacyjne.
- Szczepienia populacyjne wymagają bardzo dużego tempa. Ten punkt to ułatwienie dla tych, którzy mogą podjechać tu samochodem i przez otwarte okno w samochodzie otrzymać szczepienie. Ten model sprawdził się w Izraelu i innych krajach i przyspiesza tempo szczepień. Wiemy, że w kwietniu tych szczepionek dostępnych będzie więcej i dlatego nasza decyzja o stworzeniu takiego punktu w Wałbrzychu, żeby wielu wałbrzyszanom i osobom z innych miejscowości ułatwić szczepienia. Będziemy mieli przystosowany plac, dostęp do energii, zamówiliśmy kontenery i całą potrzebną infrastrukturę. Jednocześnie zmieścić się tu może 150 samochodów, a to oznaczać może niezwykłe przyspieszenie szczepień. Zapewniamy bezpieczeństwo i w tym wypadku ryzyko zakażenia od innych jest małe - tłumaczy prezydent Roman Szełemej.

Twoja reakcja na artykuł?

34
69%
Cieszy
7
14%
Hahaha
1
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
8%
Złości
3
6%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (33)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group