• Niedziela, 15 grudnia 2019
  • Godz. 14:54
  • Imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny, Waleriana
  • Czytających: 3695
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Teatr na weekend

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 6 grudnia 2011, 15:38
Aktualizacja: 15:39
Autor: red
Fot. Bartek Sowa
W nadchodzący weekend Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu zaprasza na dwa spektakle.

„Shoa Show. Parodia makabryczna” Tomasza Jękota w reżyserii Awiszaja Hadari, realizacja czerpiąca inspiracje z „Dziejów Tewjego Mleczarza” Szolema Alejchema, klasyka literatury jidisz. Nie spodziewajmy się jednak znanej historii „Skrzypka”, bo jest to zupełnie inna adaptacja. Akcja toczy się w małej miejscowości carskiej Rosji i przedstawia losy Tewje – starego Żyda, który poszukuje mężów dla swoich córek... Spektakl to szalona komedia trzymająca widza w ciągłym napięciu i niepewności, aż dobra zabawa zamienia się w koszmar.

„W pustyni i w puszczy. Z Sienkiewicza i z innych” to egzotyczna podróż po Czarnym Lądzie, w którą zabiorą nas Weronika Szczawińska dramaturg i Bartek Frąckowiak reżyser. Czy powędrujemy śladami Stasia i Nel? niedosłownie, bowiem przez całą drogę przez pustynię i puszczę towarzyszą nam wspomnienia pisarzy, filmowców i podróżników, którzy „doświadczyli” Afryki. Na kanwie znanej lektury szkolnej autorzy przedstawiają kolaż zbudowany z europejskich wyobrażeń o Afryce, rozprawiają się z wieloma mitami, stereotypami i przekonaniami do, których przywykliśmy. Obraz pełen wizji, fantazji - niesamowicie plastyczny z dużą dawką energii.
Spektakl wyróżniony w plebiscycie miesięcznika TEATR za: najlepszą adaptację teatralną (opracowanie tekstu), najlepszą scenografię, najlepszą muzykę, najlepszą rolę kobiecą (Marta Nieradkiewicz w roli Nel), najlepszą rolę epizodyczną (Andrzej Kłak jako Kali, jak również Marcin Pempuś za wszystkie role)

„Shoa Show. Parodia makabryczna”
10.12.2011, sobota - godz. 19:00 – scena kameralna
11.12.2011, niedziela - godz. 20:15 – scena kameralna

„W pustyni i w puszczy. Z Sienkiewicza i z innych”
11.12.2011, niedziela - godz. 17.00 – duża scena

R E Z E R W C J A B I L E T Ó W:

74 664 96 95 lub http://teatr.walbrzych.pl/repertuar/

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group