REGION, Jedlina-Zdrój: Terenoterapia dobra na zdrowie

Środa, 22 września 2010, 8:08
Aktualizacja: 12:48
Autor: red
Terenoterapia jest dobra na zdrowie
Jedlina–Zdrój już po raz szósty gościła miłośników spędzania aktywnego oraz zdrowego trybu życia podczas Dolnośląskiego Festiwalu Terenoterapii.

Świeże powietrze, zdrowa woda, uzdrowiskowy szlak przebiegający przez piękne tereny oraz aktywny wypoczynek, to wspaniała kuracja dla wszystkich.

Uczestnicy festiwalu zebrali się na Kompleksie Sportowo-Rekreacyjnym, przy ul. Kłodzkiej w Jedlinie-Zdroju. Wspólna terenoterpia zaczęła się od wycieczki rowerowej na pętli 10 km przez Uzdrowiskowy Szlak Turystyczno-Rekreacyjny prowadzący przez najciekawsze i najpiękniejsze miejsca w Jedlinie-Zdroju.
Kolejną konkurencją był bieg terenowy na dystansach: 1600 m młodzież, 3200 m kobiet oraz 4800 m mężczyźni.

Wśród młodzieży najlepszą zawodniczką okazała się Karolina Ostrowska, która wcześniej uczestniczyła wycieczce rowerowej. W kategorii chłopców pierwsze miejsce zajął: Patryk Mazurek. Na dystansie 3200 m I miejsce zajęła Izabela Gurtowska.

Najlepszym zawodnikiem w kategorii mężczyzn okazał się Piotr Holly z Wałbrzycha tegoroczny zwycięzca Maratonu Nocnego w Boguszowie-Gorcach, a na drugim miejscu uplasował się Michał Koszewski z Boguszowa – Gorc.

Najstarszym zawodnikiem podczas festiwalu był Czesław Marciak z Bielawy, reprezentujący klub Dęby Wałbrzych. Pan Czesław tydzień temu wziął udział w Maratonie Wrocławskim i ukończył maraton z czasem 5:56. Zawodnik ma 81 lat.
Jak twierdzi Pan Czesław, sport jest jego życiem. Miłym zaskoczeniem dla wszystkich uczestników był udział w zawodach Anatolia Pieróga z Ukrainy dzięki czemu tegoroczna terenotreapia stała się imprezą międzynarodową.

Po biegu nadszedł czas na grę w bule. Uczestnicy świetnie się bawili przy grze, która jest bardzo popularna w Jedlinie-Zdroju.

Po rozegraniu wszystkich konkurencji, odbyła się ceremonia dekoracji oraz wręczanie nagród.

Poniżej przedstawiamy wyniki we wszystkich konkurencjach podczas VI Dolnośląskiego Festiwalu Terenoterapii.