Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 2298
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Tokarczuk w Wałbrzychu

Poniedziałek, 19 lipca 2021, 16:37
Aktualizacja: 16:38
Autor: red
Wałbrzych: Tokarczuk w Wałbrzychu
Fot. organizatorzy
W piątek 16 lipca w urzekającej scenerii Zamku Książ w Wałbrzychu odbył się pierwszy dzień noworudzkiego Festiwalu Góry Literatury, w ramach którego gościliśmy aż dwie noblistki: Ambasadorkę Wałbrzycha, Olgę Tokarczuk oraz Swietłanę Aleksijewicz, białoruską pisarkę i dziennikarkę.

„Kocham Cię Wałbrzychu” – tymi słowami Olga Tokarczuk rozpoczęła Festiwal, którego jest inicjatorką i gospodarzem. Przybyli goście mogli wysłuchać emocjonującej debaty „Feminizm, gender i inne potwory” prowadzonego przez Magdalenę Środę z udziałem Katarzyny Kasi, Beaty Kozak, Katji Meier. Kolejny panel dotyczył rozmowy Justyny Czechowskiej z Lisą Palmes, Lotharem Quinkensteinem, Maryną Szodą czyli z „tłumaczami światów Olgi Tokarczuk”.  Na zakończenie Karolina Kuszyk przeprowadziła wciągającą dyskusję o z niemiecką pisarką Roswithą Schieb o „Historii wzajemności”.

„Festiwal Góry Literatury” współcześnie urósł do rangi międzynarodowego festiwalu literackiego, a dzięki obecności wielu zagranicznych osobowości, jest już dzisiaj rozpoznawany na całym świecie.

Twoja reakcja na artykuł?

52
52%
Cieszy
10
10%
Hahaha
1
1%
Nudzi
4
4%
Smuci
5
5%
Złości
28
28%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group