Piątek, 2 czerwca
Imieniny: Marianny, Piotra
Czytających: 4543
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Torby dla mieszkańców

Czwartek, 5 maja 2022, 9:18
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Torby dla mieszkańców
Fot. Wałbrzych Moje Miasto
Kolejne zmiany w polityce gospodarowania odpadami w Wałbrzychu. Torby wielokrotnego użytku zastąpią worki.
- Do tej pory ponad 500 tys. worków na segregowane śmieci rozdawaliśmy rocznie właścicielom domków jednorodzinnych w Wałbrzychu. Od teraz zastąpią je torby wielorazowego użytku. Wczoraj pierwsze torby rozdawaliśmy mieszkańcom ulicy Kłodzkiej na Rusinowej - mówi prezydent Roman Szełemej.

Miasto zamierza rozdać pięć tysięcy takich toreb. Mają one zastąpić worki, z których dotychczas korzystali mieszkańcy, ale ma to mieć wymiar ekologiczny, bowiem pozbywamy się śmieci pakując je do toreb wielokrotnego użytku, a nie korzystamy z worków na segregowane odpady, które same stawały się później odpadem. Czy jednak wałbrzyszanie przekonają się do takiej zmiany? Zresztą to nie koniec zmian w gospodarowaniu odpadami. Zwiększona i to znacznie została liczba pojemników w kolorze brązowym na bioodpady.

- To są pojemniki, gdzie można wyrzucać również trawę i liście. W mieście stanie ponad sto dodatkowych pojemników o pojemności 1100 litrów. Robimy tak, by odchodzić od worków foliowych, które są dla nas większym problemem niż liście czy trawa - tłumaczy prezydent. - Te brązowe pojemniki będą opróżniane co najmniej raz w tygodniu, a jeśli będzie taka potrzeba to postawimy ich jeszcze więcej.

Twoja reakcja na artykuł?

16
19%
Cieszy
25
30%
Hahaha
2
2%
Nudzi
1
1%
Smuci
6
7%
Złości
33
40%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (75)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group