Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 4846
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Trafią za kraty

Środa, 24 maja 2023, 8:26
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Trafią za kraty
Fot. KMP Wałbrzych
Powinni odbywać kary pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa, ale ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. Wczoraj łącznie sześć osób poszukiwanych wpadło w ręce wałbrzyskich i boguszowskich policjantów. Jedna z nich – ta poszukiwana listem gończym, po którą pojechali policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy – ukrywała się na terenie województwa wielkopolskiego.

Pierwszy z zatrzymanych wpadł w ręce policjantów kryminalnych wałbrzyskiej komendy o poranku. Funkcjonariusze, mając informacje o miejscu ukrywania się skazanego i poszukiwanego od 2018 roku listem gończym przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu, pojechali do Wilkowic w województwie wielkopolskim. Zatrzymany tam 29-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego ma do odsiadki w więzieniu 120 dni za oszustwo.

W tym samym czasie inny patrol tego samego pionu działał na terenie Wałbrzycha. Policjanci w jednym z mieszkań przy ul. Armii Krajowej zatrzymali 43-latka, który wyrokiem Sądu Rejonowego w Wałbrzychu z 2020 roku ma spędzić w więzieniu 121 dni za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego.

O poranku działania poszukiwawcze przeprowadzili także policjanci z Boguszowa-Gorc. Funkcjonariusze odwiedzili jedno z mieszkań przy ul. Żeromskiego w tej miejscowości. Efektem akcji było zatrzymanie 57-latka, który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 2,5 roku.

Po południu w ręce tego samego patrolu prewencji pierwszego komisariatu wpadło natomiast kolejno dwóch poszukiwanych. Najpierw na terenie Szczawna-Zdroju wpadł 46-latek, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, a wyrokiem Sądu Rejonowego w Wałbrzychu powinien spędzić w więzieniu 6 miesięcy za wywieranie wpływu na funkcjonariusza publicznego, naruszenie jego nietykalności cielesnej oraz znieważenie. Następnie przy ul. Fortecznej funkcjonariusze zatrzymali 34-latkę. Kobieta, na podstawie również wyroku wałbrzyskiego sądu, miała do odsiadki 119 dni za dokonanie kradzieży.

Wieczór to szósta zatrzymana osoba poszukiwana. Tym razem 31-letni wałbrzyszanin wpadł w ręce dzielnicowych drugiego komisariatu przy ul. 11 listopada w Wałbrzychu. Mężczyzna został skazany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu za niealimentację i najbliższe 9 miesięcy spędzi w więzieniu.

Twoja reakcja na artykuł?

13
81%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
19%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group