Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 2516
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Trwa XVIII Ogólnopolska Giełda Kabaretowa

Niedziela, 16 października 2016, 9:15
Aktualizacja: 9:16
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Trwa XVIII Ogólnopolska Giełda Kabaretowa
Fot. Robert Bajek
Od minionego piątku w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury, zlokalizowanym na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu, trwa XVIII Ogólnopolska Giełda Kabaretowa "KopalniaK".

"KopalniaK" jest kontynuacją konkursu funkcjonującego wiele lat pod nazwą "PrzeWAŁka". Organizatorem konkursu jest Wałbrzyski Ośrodek Kultury. W piątek odbył się przegląd kabaretów konkursowych. Na konkursowej scenie zaprezentowały się kabarety: Inaczej, BudaPeszt, A jak!, Trzecia Strona Medalu, FiFa-RaFa i David Mbeda Ndege. Wczoraj zorganizowano pierwszą część finału przeglądu, czyli występ kabaretu BudaPeszt, który zdobył Grand Prix "KopalniaKa", występ Davida Mbeda Ndege, uznanego za Osobowość Sceniczną konkursu, oraz występ gwiazdy wieczoru - kabaretu Hrabi. Występy poprzedzone były wręczeniem nagród laureatom.

Na dzisiaj natomiast zaplanowano drugą część finału przeglądu, czyli występ kabaretu który otrzymał Nagrodę Publiczności i spektakl "Welcome Home Boys!" Kinoteatru Mumio. Kabarety biorące udział w konkursie walczyły o nagrody, których pula sięgała 10 000 złotych, oraz o kontrakty, możliwość podjęcia ciekawej współpracy, pomoc ze strony profesjonalistów i przede wszystkim o uznanie ze strony publiczności. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wczorajszych występów w ramach Ogólnopolskiej Giełdy Kabaretowej "KopalniaK".

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group