Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 2401
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Grzędy: Trzech mieszkańców Grząd ma sporo na sumieniu

Sobota, 12 stycznia 2019, 12:39
Aktualizacja: 12:44
Autor: red
REGION, Grzędy: Trzech mieszkańców Grząd ma sporo na sumieniu
Fot. KMP Wałbrzych
Trzech mieszkańców Grząd w gminie Czarny Bór trafiło w miniony poniedziałek w ręce policjantów z Komisariatu Policji w Boguszowie–Gorcach. Wszyscy zatrzymani odpowiedzą przed sądem za kradzieże z włamaniami, których dokonali w ostatnich latach na terenie powiatu wałbrzyskiego oraz kamiennogórskiego.

Boguszowscy funkcjonariusze w ostatnich dniach pracowali nad sprawą kradzieży z włamaniem do samochodowej myjni automatycznej usytuowanej na terenie Krzeszowa, z której zginęło 2 tysiące złotych. W toku przeprowadzonych czynności operacyjnych policjanci ustalili, że za przestępstwem stoi trzech mieszkańców Grząd. Młodzi mężczyźni w wieku 18, 22 i 24 lat zostali zatrzymani 7 stycznia w swoich miejscach zamieszkania. Funkcjonariusze podczas przeprowadzonych przeszukań pomieszczeń odzyskali część skradzionych pieniędzy.

W toku dalszych czynności procesowych z zatrzymanymi mundurowi udowodnili 18-latkowi popełnienie czterech innych podobnych przestępstw dokonanych w roku 2018 na terenie powiatu wałbrzyskiego oraz kamiennogórskiego. Nastolatek między innymi pod koniec listopada poprzez zerwanie skobla w drzwiach altanki ukradł elektronarzędzia o łącznej wartości blisko 2,5 tysiąca złotych. Najstarszy z mężczyzn – 24-latek – odpowie dodatkowo za 9 innych kradzieży i włamań na terenie Boguszowa-Gorc, Czarnego Boru oraz Krzeszowa, których dokonał natomiast w latach 2017 i 2018.

W trakcie czynności procesowych wszyscy podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. Za popełnione przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

Twoja reakcja na artykuł?

21
81%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
15%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group