Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 2940
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Trzech na zakazach

Piątek, 5 marca 2021, 7:35
Autor: red
Wałbrzych: Trzech na zakazach
Fot. KMP Wałbrzych
Wałbrzyscy policjanci zatrzymali trzech kierujących, którzy nie zastosowali się do zakazów sądowych lub wsiedli „za kółko” pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami.

3 lutego po godzinie 12:00 policjanci zespołu wywiadowczego wałbrzyskiej komendy na ul. 11 Listopada w Wałbrzychu sprawdzili wymagane uprawnienia u 25-letniego mieszkańca naszego miasta. Mężczyzna kierujący samochodem osobowym jechał nim pomimo wydanej przez Prezydenta Miasta Wałbrzycha decyzji o cofnięciu uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Minęło kilkadziesiąt minut, a inni funkcjonariusze tego samego zespołu zatrzymali kolejnego 35-latka jadącego ul. Padewskiego w Wałbrzychu. Ten wałbrzyszanin kierował samochodem osobowym pomimo orzeczonego w 2020 roku przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zakazu kierowania pojazdami.

Wczoraj nad ranem – po godzinie 7:00 – ponownie ci sami wywiadowcy wałbrzyskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej, ale na ul. Prostej w Wałbrzychu, 39-letniego wałbrzyszanina. Mężczyzna również poruszał się samochodem osobowym z obowiązującym od 2020 roku zakazem kierowania pojazdami wydanym przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu.

Informujemy, że za jazdę pomimo cofniętych uprawnień kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. W tej sytuacji przez sąd wydawany jest obligatoryjny zakaz kierowania pojazdami. W przypadku popełnienia tego drugiego przestępstwa sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami. Oczywiście kierujących czekają także wysokie grzywny.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
25%
Hahaha
1
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group