Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 3141
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Tydzień Kultury Brytyjskiej zakończony Konkursem Wiedzy o Wielkiej Brytanii

Czwartek, 14 kwietnia 2011, 14:35
Aktualizacja: 20:49
Autor: PAW
Wałbrzych: Tydzień Kultury Brytyjskiej zakończony Konkursem Wiedzy o Wielkiej Brytanii
Fot. PAW
Już po raz dziewiąty w historii Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Wałbrzychu zorganizowała Tydzień Kultury Brytyjskiej.

- Od poniedziałku do środy Tydzień Kultury Brytyjskiej był przeznaczony głównie dla uczniów naszej szkoły – mówi Iwona Kis, jedna z organizatorek przedsięwzięcia. – W tym czasie odbył się międzyszkolny konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii, czy choćby konkurs na najciekawszy strój nawiązujący do Wielkiej Brytanii i inne imprezy.

Kulminacyjnym punktem obchodów Tygodnia Kultury Brytyjskiej był, jak zwykle zresztą, Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii, w którym udział biorą uczniowie z różnych wałbrzyskich placówek oświatowych. Indywidualnie zwycięstwo przypadło w udziale dwóm osobom – Julii Zakrzewskiej i Pawłowi Kostce. Drugą lokatę komisja konkursowa przyznała Adriannie Chmielewskiej, a na najniższym stopniu podium stanęli Aleksandra Rojek i Magdalena Chrząszcz. W rywalizacji szkół, po etapie pisemnym do finału awansowały 3 szkoły. W decydującej rozgrywce najlepsza okazała się PSP nr 28, a za jej plecami uplasowały się z równą ilością punktów PSP nr 22 i PSP nr 15.

Organizatorzy wręczyli ponadto kilkadziesiąt nagród uczestnikom konkursu plastycznego oraz uczestnikom konkursu literackiego.
- Zainteresowanie wśród dzieci udziałem w tych konkursach jest bardzo duże – mówi Małgorzata Głombicka, organizatorka imprezy. – W rywalizacji bierze udział coraz więcej dzieci spoza naszej szkoły.

Głównym sponsorem nagród było Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo – Gazownia w Wałbrzychu.

Tydzień Kultury Brytyjskiej

Odbywa się cyklicznie od roku szkolnego 2002/2003 i ma zasięg międzyszkolny. Projekt przewiduje różnorodne zajęcia i konkursy, w których uczniowie poprzez wspólną zabawę i rywalizację pogłębiają swoją znajomość języka angielskiego oraz kultury krajów obszaru anglojęzycznego.

Co roku uczniowie biorą udział w szkolnych konkursach wiedzy o krajach anglojęzycznych. Przez kilka miesięcy poprzedzających Tydzień Kultury pod okiem nauczycieli języków obcych oraz innych przedmiotów pracują nad projektami poznawczymi, których efektem są tworzone przez nich prace plastyczne czy literackie. Ponadto przygotowują się do udziału w przedstawieniach w języku angielskim.

Program Tygodnia Kultury obejmuje: przedstawienia, konkursy piosenki, wystawy książek autorów anglojęzycznych i książek oraz pomocy do nauki języka angielskiego, pokazy tańca oraz różnorodnych materiałów obrazujących kulturę tychże krajów.

Tradycyjnie organizowany jest Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii przeznaczony dla uczniów szczególnie zainteresowanych kulturą i zwyczajami krajów brytyjskich. Formuła konkursu zakłada sprawdzenie zarówno wiedzy teoretycznej i praktycznej, a sam konkurs jest podsumowaniem całego Tygodnia Kultury. Połączony jest on z częścią artystyczną oraz z wręczeniem nagród za wszystkie organizowane w ciągu Tygodnia konkursy. Z okazji Dni Kultury uczniowski zespół dziennikarski przygotowuje również cyklicznie specjalny, tematyczny numer gazetki szkolnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group