Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 2774
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Uciekała aż koło zgubiła

Środa, 25 listopada 2020, 11:35
Aktualizacja: 11:37
Autor: red
REGION: Uciekała aż koło zgubiła
Fot. KPP Kamienna Góra
24 listopada policjanci z Komisariatu Policji w Lubawce zatrzymali bezpośrednio w pościgu 31 – letnią mieszkankę Wałbrzycha, która mimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych wzywających do natychmiastowego zatrzymania pojazdu uciekała kilkanaście kilometrów, narażając siebie i pasażera na niebezpieczeństwo.

23 listopada tuż przed północą, policjanci z Komisariatu Policji w Lubawce, zatrzymali bezpośrednio w pościgu 31 – letnią mieszkankę Wałbrzycha, która mimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydanych jej przez policjantów, uciekała swoim AUDI od Kamiennej Góry w stronę Wałbrzycha. Zanim kobieta wyjechała z miasta, na skrzyżowaniu ulic Katowicka z Wałbrzyską, straciła panowanie nad kierownicą, a jej pojazd wypadł z drogi, taranując dwa znaki drogowe, ustawione na chodniku. Po kilkunastu metrach wreszcie kobieta zatrzymała auto, jednak nie na długo. Widząc biegnących w jej stronę policjantów, ponownie ruszyła, próbując wyjechać z Kamiennej Gry ulicą Małą. Z uwagi, iż jedno z kół było już uszkodzone, w trakcie ucieczki przez cały czas wydobywały się spod niego iskry, aż do momentu, gdy za Borównem koło całkowicie odpadło. Kierująca jednak w dalszym ciągu kontynuowała ucieczkę. Tym razem spod pojazdu wydobywał się już ogień i dym. W międzyczasie do lubawskich policjantów dołączyli funkcjonariusze z KP Boguszów-Gorce, którzy ustawili na trasie blokadę. 31 – latka skutecznie ją ominęła, jednak zaraz po tym policjanci z Lubawki zajechali jej drogę, uniemożliwiając dalszą ucieczkę. W związku z tym, że mimo poleceń funkcjonariuszy kobieta nie chciała otworzyć drzwi w aucie, policjanci wybili szybę w jej samochodzie i dokonali niezwłocznego jej zatrzymania. Po sprawdzeniu okazało się, że 31 – latka kierowała pojazdem wbrew dwóm sądowym zakazom prowadzenia pojazdów mechanicznych wydanym w tym roku przez Sąd w Wałbrzychu i Świdnicy, ponadto prowadziła auto znajdując się pod wpływem amfetaminy.

23 – letni pasażer, również mieszkaniec Wałbrzycha, twierdził, że nie wie dlaczego jego koleżanka uciekała. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych, mężczyzna został zwolniony, a kierująca trafiła do policyjnej celi w Komendzie Policji w Kamiennej Górze, gdzie kryminalni postawili jej zarzuty. 31 – latka przyznała się do zarzucanych jej czynów i złożyła wyjaśnienia w tej sprawie. Teraz grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

3
14%
Cieszy
5
24%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
13
62%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group