Wałbrzych: Udany weekend kolarzy

Czwartek, 29 maja 2014, 16:01
Aktualizacja: 16:02
Za nami kolejny bardzo udany weekend kolarzy wałbrzyskiego Górnika.

Tym razem nasi zawodnicy rywalizowali w Strzelcach Krajeńskich. Dla młodziczek była to pierwsza z najważniejszych imprez w sezonie. Mowa tu o Międzywojewódzkich Mistrzostwach Makroregionu w jeździe parami na czas. Zaczęło się od tego, że nasza para Węgrzynowska Wiktoria i Bartków Nikola swój start rozpoczęła od defektu i musiała powtarzać swoją próbę. Zmotywowane pierwszym niepowodzeniem, zawodniczki DSR Author w swoim drugim podejściu pojechały na 110 % i pokonały wszystkie pary zgłoszone do wyścigu zostając mistrzyniami makroregionu.

Po mocnym akcencie młodziczek, do walki przystąpili juniorzy. W kategorii juniora młodszego bardzo dobre 6. miejsce wywalczył Michał Nowak. Jednak „kropkę nad i” postawił Krzysiek Skibiński, który zwyciężył w kategorii juniora wyprzedzając o 18 sekund zawodnika ze Strzelec Krajeńskich. 5. miejsce zajął Kamil Gorzawski. Za nim na miejscu 6. uplasował się Bartek Polkowski.

Drugi dzień, a więc wyścig ze startu wspólnego, również był owocny w sukcesy. Wyścig młodziczek ponownie wygrała Nikola Bartków, a w rywalizacji juniorów Skibiński był 7., a 9. Polkowski.

A już w najbliższy weekend juniorzy i juniorki rywalizują w Mistrzostwach Polski LZS. Panie jadą z trenerem Nowickim do Darłowa, natomiast juniorzy jadą z trenerem Mrozem do Dobczyc. Najmłodsza grupa wystartuje w kryterium ulicznym w Ratowicach, a ich opiekunem będzie Artur Węgrzynowski.