Poniedziałek, 20 marca
Imieniny: Aleksandry, Klaudii
Czytających: 5601
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Uderzył ekspedientkę

Poniedziałek, 3 stycznia 2022, 7:30
Aktualizacja: 12:12
Autor: red
Wałbrzych: Uderzył ekspedientkę
Fot. KMP Wałbrzych
31–latek podejrzany o kradzież rozbójniczą w jednym z marketów spożywczych na ul. Kusocińskiego w Wałbrzychu trafił w ręce policjantów i usłyszał już zarzuty. Sprawca, uciekając ze skradzionym alkoholem i kosmetykami, uderzył w twarz ekspedientkę, która próbowała go zatrzymać.

28 grudnia policjanci z Komisariatu Policji I w Wałbrzychu odebrali zgłoszenie, że w jednym z marketów przy ul. Kościńskiego w Wałbrzychu doszło do kradzieży rozbójniczej. Z relacji świadków wynikało, że mężczyzna wszedł do sklepu, wziął z półki alkohol oraz kosmetyki i schował pod odzież. Mężczyzna nie uiścił opłaty za towar. Sytuację zauważyła pracownica marketu. Kiedy kobieta próbowała zatrzymać złodzieja, doszło do szarpaniny między nimi. Sprawca uderzył ekspedientkę w twarz, a następnie odepchnął i uciekł.

Sprawą od razu zajęli się wałbrzyscy policjanci, podczas swojej pracy sprawdzili wiele informacji związanych z tym zdarzeniem. Zarówno te, które zgromadzili bezpośrednio po zgłoszeniu, jak również te zdobyte podczas dalszej pracy nad sprawą. Mundurowi przeprowadzili wiele rozmów z osobami mogącymi wnieść istotne dla śledztwa informacje. Policjanci zabezpieczyli także monitoring, który starannie przeanalizowali. Funkcjonariusze byli już na tropie sprawcy, a jego zatrzymanie było kwestią czasu.

Niczego nieświadomy 31-latek w miniony piątek trafił w ręce dzielnicowych z „jedynki” przy ul. Długiej w Wałbrzychu. W trakcie prowadzonych czynności z zatrzymanym policjanci ujawnili przy nim narkotyki w postaci amfetaminy. Okazało się, że zatrzymany jest dobrze znany stróżom prawa z wcześniej popełnianych przestępstw. Podejrzany 31 grudnia został doprowadzony do wałbrzyskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej oraz posiadania narkotyków. Wobec sprawcy sąd zostawał tymczasowe aresztowanie na okres 2 miesięcy.

Za takie zachowanie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na fakt, że zatrzymany dopuścił się przestępstw w warunkach recydywy sąd może zwiększyć wymiar kary.

Twoja reakcja na artykuł?

4
18%
Cieszy
3
14%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
5%
Smuci
2
9%
Złości
12
55%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group