Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 4774
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce/Stare Bogaczowice: Ukradł przyczepę z koparką

Środa, 21 czerwca 2023, 13:35
Aktualizacja: 15:16
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce/Stare Bogaczowice: Ukradł przyczepę z koparką
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci z Boguszowa–Gorc zatrzymali 57–letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież przyczepy, na której znajdowała się koparka. Do przestępstwa doszło na terenie budowy drogi ekspertowej w okolicy Starych Bogaczowic, a wartość skradzionego mienia właściciel oszacował na 80 tysięcy złotych.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło 16 czerwca bieżącego roku w Starych Bogaczowicach. Z terenu budowy drogi ekspresowej skradziono przyczepę, na której znajdowała się koparka. Fakt kradzieży został jednak ujawniony przez pokrzywdzonego dopiero trzy dni później. Wartość skradzionego mienia właściciel oszacował na 80 tysięcy złotych.

Po przyjęciu zawiadomienia, policjanci, prowadząc czynności w tej sprawie jeszcze tego samego dnia odzyskali skradzione mienie. Przyczepa z koparką została ujawniona przez mundurowych, na terenie zielonym, w pobliskiej miejscowości w gminie Boguszów-Gorce. Kilka godzin później, dalsza intensywna praca operacyjna policjantów z Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach doprowadziła, do zatrzymania sprawcy kradzieży. Okazał się nim 57-letni pracownik jednej z firm, wykonujących prace na tej budowie.

W toku dalszych czynności z podejrzanym, mundurowi ustali jak doszło do przestępstwa. 57-latek poprosił znajomego, aby ten, z terenu budowy, przewiózł przyczepę z koparką do miejsca jego zamieszkania. Zapewnił go, że maszyna została mu pożyczona przez właściciela firmy, do wykonania jego prywatnych prac.

Zatrzymany mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego, w dniu wczorajszym usłyszał zarzut kradzieży i przyznał się do jego popełnienia. W swoich wyjaśnieniach tłumaczył, że skradziony sprzęt, miał mu służyć do pracy zarobkowej.

Teraz 57-latek za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawiania wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

1
8%
Cieszy
5
42%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
8%
Smuci
1
8%
Złości
4
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group