Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 3425
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Unia Pracy wydała oświadczenie

Wtorek, 7 października 2014, 15:25
Aktualizacja: Środa, 8 października 2014, 7:48
Autor: red
Wałbrzych: Unia Pracy wydała oświadczenie
Fot. red
Dotarło do naszej redakcji oświadczenie przedstawiciela Unii Pracy Wienczysława Kłosa.

OŚWIADCZENIE:

W kwietniu 2014 roku, dolnośląskie SLD i Unia Pracy, kontynuując podpisane przez Leszka Millera [SLD] i Waldemara Witkowskiego [Unia Pracy] na szczeblu centralnym porozumienie koalicyjne, zawarły umowę, na mocy której miały wspólnie tworzyć lokalne komitety wyborcze.

Z inicjatywy wałbrzyskiej Unii Pracy odbyło się spotkanie, w trakcie którego wałbrzyski lider SLD: Szymon Heretyk zadeklarował chęć współpracy i partnerstwa. Na deklaracji niestety się zakończyło. Pozorne, kilkumiesięczne działania wałbrzyskiego SLD, miały swój finał początkiem października, kiedy to we Wrocławiu, strony umowy miały ostatecznie zadecydować o kształcie list wyborczych. Szymon Heretyk po prostu oświadczył, że … właśnie dzień wcześniej zgłosił do KKW listy kandydatów. Tę działalność wałbrzyskiego SLD uważamy za nieodpowiedzialną i niesprzyjającą spójności ludzi lewicy w naszym mieście.

Oświadczamy, że mimo, iż Unia Pracy na dzień publikacji niniejszego OŚWIADCZENIA posiada w Wałbrzychu zdolność rejestracyjną list wyborczych, to uważamy, że zarejestrowanie kolejnej listy, byłoby sprzeczne z naszymi celami i działaniami ukierunkowanymi na spójność działań partii i organizacji lewicowych, a także poprawę bytu oraz bezpieczeństwa Wałbrzyszan.

W zaistniałej sytuacji apelujemy do naszych członków i sympatyków, by 16 listopada gromadnie wzięli udział w wyborach samorządowych, a swoje głosy oddali na tych, którzy ich zdaniem kandydując, nie wartość diety na uwadze mają lecz interes Wałbrzycha i jego mieszkańców. Oświadczamy, że mimo niezrozumiałej dla nas postawy SLD, nadal kontynuować będziemy dotychczasowe nasze działania.

Nie pozwolimy, by Wałbrzych stał się składowiskiem odpadów niebezpiecznych. Proponować będziemy rozwiązania dające szansę ludziom młodym, małym przedsiębiorcom, ludziom w wieku 50+. Wierzymy, że nowo wybrani Radni przyłączą się do naszych działań i będą je wspierać. Wierzymy, że wiedza Wałbrzyszan wykorzystywana będzie dla dobra naszego miasta, że Wałbrzych stanie się miastem, w którym po prostu będzie nam, Wałbrzyszanom chciało się mieszkać.

Przewodniczący Rady Powiatowej Unii Pracy
Wienczysław Kłos

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group