Środa, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 5469
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Upodobali sobie ulicę Długą

Wtorek, 6 czerwca 2023, 6:38
Autor: red
Wałbrzych: Upodobali sobie ulicę Długą
Fot. KMP Wałbrzych
Dwóch mieszkańców Wałbrzycha wpadło w miniony piątek w ręce policjantów kryminalnych pierwszego komisariatu. Funkcjonariusze ustalili, że to oni są odpowiedzialni za serię kradzieży sklepowych, do których doszło w ostatnim czasie w dwóch marketach na terenie Piaskowej Góry.

Do zatrzymania 26 i 38-latka doszło w miniony piątek przed południem przy ul. Wrocławskiej w Wałbrzychu. Realizując informacje własne policjanci kryminalni pierwszego komisariatu ustalili, że to właśnie ta dwójka podejrzanych jest odpowiedzialna za kradzież z 22 kwietnia dwóch sztuk głośników typu soundbar o wartości blisko 600 złotych ze sklepu przy ul Długiej.

Dalsze czynności procesowe pozwoliły na postawienie mieszkańcom naszego miasta kolejnych zarzutów. Obaj mężczyźni wspólnie 19 kwietnia, a każdy z nich samodzielnie 12 i 26 kwietnia, dokonali serii kradzieży sklepowych w innym markecie przy tej samej ulicy, skąd zniknęły butelki z alkoholem. Łącznie straty oszacowane zostały na kwotę ponad 2,2 tys. złotych.

Podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. Za kradzieże sklepowe 26-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. 38-latek natomiast może spędzić w więzieniu 7,5 roku, gdyż dopuścił się przestępstw w warunkach recydywy.

Twoja reakcja na artykuł?

1
9%
Cieszy
1
9%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
9%
Smuci
6
55%
Złości
2
18%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group