Piątek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 3590
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Urbański na czele Aqua Zdroju

Piątek, 26 czerwca 2020, 11:31
Aktualizacja: Niedziela, 28 czerwca 2020, 9:13
Autor: PAW
Wałbrzych: Urbański na czele Aqua Zdroju
Fot. archiwum
Za nami walne zgromadzenia rad nadzorczych spółek miejskich. Podejmowane były na nich m.in. uchwały absolutoryjne. Nowym szefem, choć na razie tymczasowym, Aqua Zdroju został Krzysztof Urbański, który w przeszłości zarządzał m.in. Zamkiem Książ.

- Rada Nadzorcza spółki Aqua Zdrój zakończyła misję Piotra Rachwalskiego. Była to decyzja jednogłośna - mówi prezydent Roman Szełemej. - Wyniki były niesatysfakcjonujące i stąd zakończenie tej współpracy. Mamy przed sobą nową rzeczywistość popandemiczną. Mamy przed sobą nowe wzywania. Prokurentem na kilka miesięcy został Krzysztof Urbański, a więc Prezes spółki In Wałbrzych. Jego dokonania są znane, o czym świadczyło skuteczne zarządzanie Zamkiem Książ. Propozycje Piotra Rachwalskiego sprawdziły się tylko częściowo i dlatego musimy szukać innych rozwiązań. Tego typu obiekt będzie działał wobec zupełnie innych warunków. Nie wiemy, jakie będzie obłożenie basenu i hotelu. Obiekt nie przynosił zysku, a wręcz przeciwnie - gmina dokładała około 4 milionów złotych rocznie. Mniejsza frekwencja przyniesie pewnie konieczność dołożenia większej sumy do funkcjonowania spółki, bo obłożenie będzie zapewne mniejsze niż przed pandemią.

Wkrótce zostanie wyznaczony termin wyboru konkursu nowego prezesa, bo misją Krzysztofa Urbańskiego ma być przystosowanie obiektu do obecnie panującej rzeczywistości i obostrzeń.

Tymczasem jak poinformował prezydent Szełemej, Rada Nadzorcza MZUK-u pozytywnie oceniła działania zarządu. Tak samo stało się w przypadku Zamku Książ, choć jak przyznaje prezydent, sytuacja tam jest trudniejsza, bo przez kilka miesięcy instytucja straciła turystów, a to olbrzymie straty finansowe dla wizytówki Wałbrzycha.
- Zarząd aplikuje o środki pomocowe, a gmina także wyciągnęła do spółki pomocną dłoń. Pocieszające jest to, że liczba turystów zaczyna rosnąć i spółka ma wkrótce osiągnąć równowagę - mówi Szełemej.

Spółka In Wałbrzych, o której wspomniał prezydent Szełemej, jest spółką nową i jej aktywność jest w początkowym okresie. Ma na celu promować działalność inwestycyjną i deweloperską Wałbrzycha, Głuszycy i Jedliny-Zdroju. Jej działanie ma już wkrótce przynieść wymierne korzyści dla tych gmin, co przełożyć się ma na nowe inwestycje budowlane, które będą realizowane na naszym terenie. Czy tak się stanie, czas pokaże.

Twoja reakcja na artykuł?

6
33%
Cieszy
5
28%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
6%
Smuci
1
6%
Złości
5
28%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group