Niedziela, 4 czerwca
Imieniny: Franciszka, Karola
Czytających: 5542
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Utworzą rowerowe szlaki

Środa, 30 czerwca 2021, 11:30
Aktualizacja: 12:32
Autor: red
powiat wałbrzyski: Utworzą rowerowe szlaki
Fot. Ziemia Wałbrzyska
Dziś odbyła się XXV Sesja Rady Powiatu Wałbrzyskiego.

Jednym z punktów obrad było m.in rozpatrzenie i podjęcie uchwały Rady Powiatu Wałbrzyskiego w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia z gminami: Czarny Bór, Głuszyca, Walim, Stare Bogaczowice, Szczawno - Zdrój, Boguszów- Gorce, Mieroszów, Jedlina - Zdrój oraz Nadleśnictwem Wałbrzych, Nadleśnictwem Kamienna Góra i Nadleśnictwem Świdnica, na utworzenie sieci szlaków rowerowych na terenie powiatu wałbrzyskiego oraz rozpatrzenie i podjęcie uchwały w sprawie wysokości stawek opłat za usunięcie pojazdu z drogi i jego przechowywanie na parkingu strzeżonym oraz wysokości kosztów powstałych w razie odstąpienia od usunięcia pojazdu.

Działania podejmowane przez Powiat Wałbrzyski wpisują się w strategie rozwoju turystycznego województwa dolnośląskiego oraz gmin powiatu. Turystyka rowerowa jest szansą na ożywienie rekreacyjno-sportowe naszego regionu. Kolejnym krokiem są zaplanowane w przyszłym tygodniu rozmowy, mające na celu wypracowanie wspólnej koncepcji i ustalenia szczegółów tras, aby jak najszybciej ogłosić postępowanie przetargowe i zrealizować kolejne etapy turystyki rowerowej.

Kolejnym bardzo istotnym punktem sesji była uchwała w sprawie udzielenia pomocy finansowej w wysokości 10 000 zł dla gminy Nowy Targ. Radni Powiatu Wałbrzyskiego łączą się w obliczu tragedii jaka spotkała mieszkańców tej gminy.

- Jest to mała cegiełka dołożona przez Powiat, która miejmy nadzieję zmotywuje także inne samorządy do działania. Podziękowania należą się także OSP w Głuszycy Górnej, która zaangażowała się we wsparcie pogorzelców. Samorządy powinny tworzyć jedność i wzajemnie się wspierać - mówi Starosta Wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski.

Twoja reakcja na artykuł?

5
45%
Cieszy
1
9%
Hahaha
1
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
36%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group