Piątek, 30 lipca
Imieniny: Julity, Piotra
Czytających: 3498
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Kamienna Góra: W sprawie Bartusia wyrok zapadnie w październiku

Czwartek, 24 września 2009, 16:09
Aktualizacja: 16:10
Autor: PW
Prawdopodobnie 12 października zapadnie wyrok w procesie przeciwko Iwonie K. i Mariuszowi V. którzy są oskarżeni o znęcania się nad 3,5 –letnim Bartusiem. Chłopiec zmarł wiosną ubiegłego roku na skutek odniesionych obrażeń.

Przypomnijmy, że to zdarzenie wstrząsnęło całym krajem.

W 2008 roku 3,5-letni Bartek był przez kilka dni katowany przez Mariusza V., konkubenta matki chłopca. Dziecko do szpitala przyniosła sama matka Iwona K. Bartuś jednak już nie żył. Jak wykazało śledztwo, Mariusz V. od dłuższego czasu znęcał się fizycznie i psychicznie nad chłopcem.

Bezpośrednią przyczyną śmierci Bartusia było wewnętrzne krwawienie na skutek odniesionych obrażeń oraz krwiak podtwardówkowy. W tych feralnych dniach niewiele zrobiła również matka chłopca, która nie raz była świadkiem katowania własnego syna, ale nie stanęła w jego obronie.

Mariusz V., który został oskarżony o popełnienie zabójstwa, odgrywał podczas procesu rolę chorego psychicznie. Biegli sądowi nie dali się jednak nabrać na jego linię obrony i uznali, że wprawdzie cierpi na zaburzenia psychiczne, ale w momencie katowania Bartusia był poczytalny i dobrze wiedział, co robi.

Teraz mężczyźnie grozi nawet dożywocie. Iwona K. została oskarżona o znęcanie się nad chłopcem i nieudzielenie mu pomocy. Grozi jej za to do 10 lat pozbawienia wolności. Wyrok ma zapaść 12 października w Sądzie Rejonowym w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group