Wtorek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 4040
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wakacyjne zajęcia w muzeum

Środa, 2 lipca 2014, 10:38
Aktualizacja: Piątek, 4 lipca 2014, 14:55
Autor: Ina
Wałbrzych: Wakacyjne zajęcia w muzeum
Fot. Ina
Wczoraj miała miejsce uroczysta inauguracja „Porcelanowych wakacji w muzeum”, podczas której przedstawiono wakacyjną ofertę zajęć dla młodszych i starszych odbiorców.

W muzeum odbyły się pokazy „Jak powstaje obraz”, „Zostań projektantem laleczki” oraz pokaz malowania dekoracji na wyrobach biskwitowych. Dzieci mogły także podjąć się rozwiązywania zagadek oraz wziąć udział w konkursie na przebranie „Porcelanowa lalka”. Dla wielbicieli spędzania wakacji z książką przygotowano kiermasz, podczas którego każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Inauguracja była także okazją, by przedstawić zgromadzonym żonę i dziecko znanego wszystkim Wałbrzysława. Oba projekty wykonane zostały przez Dorotę Lisowską. Za prace plastyczne nagrodzono także dzieci. Na konkurs wpłynęło prawie 60 prac. Jury wybrało trzy najlepsze.

- Wrocław ma swoje krasnale. Być może jest to okazja do wprowadzenia nowych postaci bajkowych na teren Wałbrzycha – podsumował Zygmunt Nowaczyk, wiceprezydent Wałbrzycha.

Podczas spotkania pracownicy muzeum zachęcali wszystkich do skorzystania z wakacyjnej oferty zajęć. Cykliczne zajęcia poprowadzą: w poniedziałki - Joanna Błoch, we środy – Wiesława Kamińska, w piątki – Barbara Maciejewska. Zajęcia weekendowe odbywać się będą co drugi tydzień.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group