Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 3787
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzyscy policjanci znów przedstawieni przez ogólnopolskie media w negatywnym świetle

Środa, 4 stycznia 2017, 13:52
Aktualizacja: 13:54
Autor: red
Wałbrzych: Wałbrzyscy policjanci znów przedstawieni przez ogólnopolskie media w negatywnym świetle
Fot. red
Wczorajszy program TVP "Ekspres Reporterów" w jednej ze swoich części był poświęcony naszemu miastu, a właściwie interwencji policjantów w stosunku do mieszkanki Wałbrzycha.

Program wyemitowany wczoraj na antenie TVP 2 wzbudza wiele kontrowersji. Przedstawiona w reportażu historia dotyczy interwencji jednego z funkcjonariuszy drogówki wałbrzyskiej KMP wobec wałbrzyszanki, która popełniła wykroczenie w związku z nieprawidłową zmianą kierunku ruchu.

Jak się dowiadujemy z reportażu, całe zdarzenie miało miejsce 1 grudnia 2016 roku na skrzyżowaniu ulic Nowy Świat i Pługa. Tam policjant zatrzymał kobietę do kontroli. Nie wiedział jednak, że jego interwencja została nagrana przez monitoring. Z nagrania wynika, że policjant dość bezpardonowo wtargnął do wnętrza pojazdu i, jak twierdzi kobieta, zniszczył jej odzież, szarpał nią. W samochodzie w czasie tej nietypowej interwencji znajdowała się dwójka dzieci zatrzymanej do kontroli. Wkrótce na miejsce zdarzenia przyjechało kilka kolejnych radiowozów policji. Sam funkcjonariusz cieszy się w KMP dobrą opinią.

Jednym z ekspertów wypowiadających się w programie jest Janusz Bartkiewicz, emerytowany wałbrzyski policjant, który po zapoznaniu się z materiałem z monitoringu, w ostrych słowach skrytykował zachowanie funkcjonariusza.

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group