Środa, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 2680
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: „Wałbrzyska kropla krwi”

Sobota, 15 czerwca 2013, 6:27
Aktualizacja: Wtorek, 18 czerwca 2013, 12:06
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: „Wałbrzyska kropla krwi”
Fot. Robert Bajek
Z okazji Światowego Dnia Honorowego Dawcy Krwi wczoraj na wałbrzyskim rynku zorganizowano akcję pod nazwą „Wałbrzyska kropla krwi”, której organizatorem był Klub Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi przy Wałbrzyskich Zakładach Koksowniczych "VICTORIA", a także Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu oraz Urząd Miejski w Wałbrzychu. Honorowy Patronat objął Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Każdy, kto chciał, mógł w godzinach 10.00 – 15.00 oddać krew. Wymagania i procedura były bardzo proste. Wystarczyło mieć odpowiedni wiek, wypełnić formularz i zgłosić się do rejestracji. Po dokonaniu rejestracji pobierana była próbka krwi, następowały badania i jeżeli wypadły pomyślnie, można było oddać krew.

- Zainteresowanie naszą akcją jest duże. Dzisiaj już kilkadziesiąt osób oddało krew. Ponieważ już kończymy dzisiejszą akcję, nie dokonujemy rejestracji nowych dawców, ale to oczywiście nie jest ostatnia taka akcja i każdy kto chce oddać krew będzie miał taką możliwość – powiedział przedstawiciel Organizatorów.

A taka możliwość pojawi się już niebawem, bo 6 lipca pod Hipermarketem REAL pojawi się specjalny autobus Centrum Krwiodawstwa i każdy chętny będzie mógł zostać dawcą krwi.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group