Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2778
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzyski policjant nagrodzony przez Komendanta Głównego

Niedziela, 25 grudnia 2016, 6:46
Autor: red
Wałbrzych: Wałbrzyski policjant nagrodzony przez Komendanta Głównego
Fot. dolnośląska policja
Mł. asp. Grzegorz Majewski – funkcjonariusz z Wałbrzycha – został wyróżniony przez Komendanta Głównego Policji za wzorowe wykonywanie zadań służbowych oraz zatrzymanie w czasie wolnym od służby sprawcy napadu na ciężarną kobietę.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 28 listopada br. około godziny 15.00, na jednej z ulic w Wałbrzychu. Do młodej kobiety podbiegł mężczyzna i uderzając ją w brzuch, wyrwał jej telefon komórkowy. Na szczęście całą sytuację zauważył mł. asp. Grzegorz Majewski, funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego z wałbrzyskiej komendy miejskiej.

Policjant, mimo tego, że był wówczas w czasie wolnym od służby, natychmiast stanowczo zareagował. W wyniku podjętych działań obezwładnił, a następnie zatrzymał napastnika. Okazał się nim 26 - letni mieszkaniec Wałbrzycha. Bandyta na domiar złego miał przy sobie nóż. Szybka i zdecydowana postawa policjanta uratowała pokrzywdzoną i jej mienie. 26 - latek trafił do policyjnego aresztu.

W toku prowadzonych z zatrzymanym dalszych czynności, funkcjonariusze z drugiego komisariatu Policji w Wałbrzychu ustalili, że podejrzany zanim dokonał rozboju, chwilę wcześniej dopuścił się wybryku chuligańskiego naruszając nietykalność cielesną innej kobiety. Do tego zdarzenia doszło w jednym z autobusów komunikacji miejskiej.

Zatrzymany usłyszał zarzuty rozboju oraz występku o charakterze chuligańskim. Decyzją sądu, mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Teraz grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group