Poniedziałek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1609
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzyski PSL nabiera mocy

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 29 kwietnia 2013, 15:42
Aktualizacja: 20:10
Autor: red
Fot. użyczone
Projekt Specjalnej Strefy Turystyki został przychylnie przyjęty przez wiceminister minister Katarzynę Sobierajską.

Z kilkudniową roboczą wizytą przebywał w Warszawie prezes PSL powiatu grodzkiego Andrzej Zibrow, który wspólnie z autorem projektu „Specjalna Strefa Turystyki” Wiesławem Zalasem rozmawiał o tym przedsięwzięciu w Ministerstwie Sportu i Turystyki z wiceminister Katarzyną Sobierajską. Minister z dużym zainteresowaniem przyjęła szczegóły projektu.

W trakcie rozmowy zostały omówione różne warianty i możliwości realizacji projektu w regionach o dużym potencjale turystycznym, a zarazem niepokojącym poziomie bezrobocia.

Rozważana została także wersja wprowadzenia programu pilotażowego w zakresie powołania SST w Wałbrzychu na bazie funduszy unijnych. Kolejny etap rozmów w sprawie Strefy przewidziano w połowie maja. Minister została zaproszona do odwiedzenia Wałbrzycha, aby osobiście ocenić warunki do realizacji przedsięwzięcia.

Z kolei Akademia Rozwoju Personalnego, projekt autorstwa Krzysztofa Neumanna, ułatwiający start zawodowy młodzieży z regionów o dużym bezrobociu, zainteresował Marcina Horynia, dyrektora gabinetu politycznego ministra pracy i polityki socjalnej. Andrzej Zibrow uzyskał zapewnienie, że zostaną podjęte kroki w celu rozpoznania aspektów formalno-prawnych, tak by ministerstwo efektywnie mogło wesprzeć realizację projektu Akademii.

Rozmowy w ministerstwie będą kontynuowane w najbliższych tygodniach. Niewykluczone, że patronat nad przedsięwzięciem obejmie minister Władysław Kosianiak-Kamysz.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group