Czytających: 4807

REGION, Grzędy: Waleczni zawodnicy rywalizowali na zalewie

Środa, 10 sierpnia 2016, 10:52
Autor: red
W sobotę 6 sierpnia 28 zawodników stanęło na starcie XIII Letniego Triathlonu o Puchar Wójta Gminy Czarny Bór na terenach zalewu w Grzędach.

Zawodnicy w kategorii mężczyzn mieli do pokonania: pływanie na dystansie 150 m, jazdę na rowerze górskim - 8000 m oraz bieg 4000 m, natomiast kobiety: pływanie na dystansie 150 m, jazdę na rowerze górskim - 4000 m oraz bieg 2000 m, po którym osiągnęli metę.

Techniczna trasa zlokalizowana została wokół zalewu w Grzędach w Gminie Czarny Bór. Na starcie stawili się zawodnicy z Wałbrzycha, Wrocławia, Bielawy, Sobótki, Świdnicy, Kamiennej Góry, Mieroszowa oraz Czarnego Boru. Każdy uczestnik po zakończeniu biegu otrzymał pamiątkowy medal oraz brał udział w losowaniu nagród rzeczowych. Dla zwycięzców w kategorii OPEN K + M oraz najlepszego zawodnika Gminy Czarny Bór przygotowane zostały puchary ufundowane przez Gminę Czarny Bór, które wręczał wójt Adam Górecki. Impreza rozgrywana była w ramach rankingu GP IDOL 2016.