Czwartek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 1909
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Walim: Walim w żałobie. Zginął alpinista pochodzący z tej miejscowości

Środa, 27 lutego 2019, 10:28
Aktualizacja: Niedziela, 3 marca 2019, 10:20
Autor: red
REGION, Walim: Walim w żałobie. Zginął alpinista pochodzący z tej miejscowości
Fot. archiwum
Krystian Madeja, polski alpinista zginął we wtorek w Alpach podczas schodzenia z najwyższego szczytu Europy Mont Blanc – poinformowała AFP. Polak spadł 400 metrów z grani na wysokości 2200 metrów nad poziomem morza.

Wypadek miał miejsce przed południem po francuskiej stronie Mont Blanc. Jak pisze AFP, w wyprawie na szczyt brało udział pięciu innych doświadczonych polskich i rosyjskich alpinistów, w tym Denis Urubko, zdobywca Korony Himalajów i Karakorum, który w Alpach prowadzi wyprawy szkoleniowe.
"Jeden z alpinistów popełnił techniczny błąd, przez co odpadł od ściany. Spadł w dół sam, gdyż nie był połączony liną z innymi członkami wyprawy" - poinformowała żandarmeria górska z Chamonix (PGHM), potwierdzając informacje lokalnej gazety "Dauphine Libere" o wypadku. Zgodnie z pierwszymi wnioskami z dochodzenia, prowadzonego przez PGHM, przyczyną wypadku prawdopodobnie był "brak ostrożności" w momencie zmiany pozycji przez alpinistę. Jego nazwisko nie zostało podane do wiadomości.

(http://www.tvn24.pl)

Według najnowszych ustaleń, 25-letni polski alpinista, który zginął podczas schodzenia z Mont Blanc, miał problemy ze sprzętem. Według ustaleń francuskiej prasy podczas schodzenia Krystian podczas zmiany pozycji popełnił techniczny błąd, którego nie dało się naprawić, ponieważ wystąpiły problemy ze sprzętem, konkretnie z rakami.

Krystian, choć jeszcze nie miał wielkich osiągnięć we wspinaczce, był bardzo lubiany w środowisku. Matteo Gallizioli, prowadzący fanklub Denisa Urubki, napisał: "Spotkałem Cię w 2015 roku na Elbrusie. Świetnie nam się razem pracowało. Spędziliśmy mroźną noc na rozmowach o naszych planach na przyszłość. Byłeś dobrym człowiekiem pełnym marzeń i aspiracji".

Źródło: Sportowe Fakty

Twoja reakcja na artykuł?

3
4%
Cieszy
3
4%
Hahaha
0
0%
Nudzi
45
57%
Smuci
2
3%
Złości
26
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group