Środa, 25 listopada
Imieniny: Katarzyny, Erazma
Czytających: 1854
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ważne spotkania prezydenta

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 3 kwietnia 2013, 10:34
Autor: PAW
Fot. PAW
Prezydent Roman Szełemej w ostatnich tygodniach odbył bardzo istotne rozmowy z Rafałem Jurkowlańcem oraz Barbarą Kaśnikowską.

Prezydent Wałbrzycha spotkał się z Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego Rafałem Jurkowlańcem po to, by porozmawiać o projektach Aglomeracji Wałbrzyskiej, które miałyby szanse na pozyskanie dofinansowania w perspektywie lat 2014-2020.
- Złożyliśmy 3 wnioski. Chodzi o infrastrukturę drogową i kolejową na terenie Aglomeracji, o źródłach geotermalnych i możliwości stworzenia taniej energii, dzięki czemu powstałyby nowe miejsca pracy oraz o potrzebie utworzenia klastra surowców skalnych – mówi prezydent Szełemej.

Nieoficjalnie wiadomo (mówił o tym wiele razy sam Marszałek Jurkowlaniec), że w latach 2014-2020 na realizację największe szanse będą miały projekty duże, a więc właśnie takie, o jakich mówią członkowie Aglomeracji Wałbrzyskiej. Tak więc istnieje duża szansa, że chociaż część z tych wniosków zostanie wcielona w życie).

Prezydent Szełemej spotkał się również z Barbarą Kaśnikowską, nową prezes WSSE „Invest Park”.
- Nie kryłem, że współpraca z poprzednim zarządem strefy układała się źle i nie widziałem perspektyw rozwoju WSSE – mówi Szełemej. – Po spotkaniu z panią Kaśnikowską jestem optymistą. Jest na pewno fachowcem i dobrze orientuje się w tematyce funduszy unijnych, a to dla strefy szansa.

Gmina Wałbrzych po negocjacjach doszła też do porozumienia z projektantami budowy ośrodka kulturalnego po dawnym GDK. Projekt zatem będzie tworzony, a w 2014 roku Gmina wystąpi do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z wnioskiem o dofinansowanie tego zadania. Szacuje się, że realizacja przedsięwzięcia pochłonie 95-98 milionów złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group