Sobota, 10 czerwca
Imieniny: Bogumiła, Małgorzaty
Czytających: 4851
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wcześnie zaczęli

Środa, 3 marca 2021, 6:37
Autor: red
Wałbrzych: Wcześnie zaczęli
Fot. KMP Wałbrzych
Dwóch sprawców włamań zatrzymali w piątkowe popołudnie wałbrzyscy policjanci. Jeden z młodych mężczyzn odpowie za popełnienie łącznie sześciu przestępstw. Obaj kradli między innymi narzędzia i elektronarzędzia.

26 lutego w godzinach popołudniowych funkcjonariusze kryminalni drugiego komisariatu udali się na ul. Powstańców Warszawy, gdzie w wyniku realizacji zgromadzonych informacji zatrzymali 17-letniego mieszkańca naszego miasta. Policjanci udowodnili młodocianemu przestępcy, że w ostatnich tygodniach sześciokrotnie, po uszkodzeniu drzwi wejściowych, włamał się do piwnic w budynkach mieszkalnych na terenie Nowego Miasta. Straty oszacowane zostały łącznie nie rzecz pokrzywdzonych na kwotę około 10 tysięcy złotych. Mundurowi podczas prowadzonych czynności odzyskali i zabezpieczyli część skradzionych przedmiotów.

Tego samego dnia, tym razem w ręce policjantów pierwszego komisariatu, w miejscu zamieszkania przy ul. Fortecznej wpadł kolejny złodziej. Funkcjonariusze udowodnili 19-latkowi, że w maju zeszłego roku włamał się do jednej z altan na ogródkach działkowych w dzielnicy Podzamcze, skąd ukradł m.in. różnego rodzaju podręczne narzędzia o łącznej wartości ponad 400 złotych.

Obaj nastolatkowie przyznali się do popełnionych czynów i złożyli obszerne wyjaśnienia. Podejrzani staną teraz przed sądem. Za kradzieże z włamaniami grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

Twoja reakcja na artykuł?

1
20%
Cieszy
1
20%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
60%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group