Niedziela, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 3369
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wiadukt nad ul. Niepodległości w trakcie remontu

Wtorek, 26 lipca 2016, 10:47
Aktualizacja: 13:28
Autor: red
Wałbrzych: Wiadukt nad ul. Niepodległości w trakcie remontu
Fot. Robert Bajek
Kolejny wiadukt kolejowy w naszym mieście zostanie wyremontowany.

Mowa o wiadukcie nad ul. Niepodległości w wałbrzyskiej dzielnicy Podgórze. Po remoncie wiaduktów nad ul. 1 Maja, Wrocławską i Górniczą, teraz przeszedł czas na ul. Niepodległości. W planach remontowych jest też remont wiaduktu nad ul. Wieniawskiego, z którego nie tak dawno odpadła część elementów betonowych.

Wracając tymczasem do remontu wiaduktu nad ul. Niepodległości, to warto w tym miejscu wspomnieć, że jest on częścią linii kolejowej Wałbrzych-Kłodzko. Zakres robót wykonywanych na tym obiekcie jest dość szeroki. Wymieniono mostownice, naprawiono uszkodzone barierki, a w planach jest malowanie przęseł.

Wykonawcą robót jest firma Dolkom z Wrocławia.

Wiadukt jest obiektem trójprzęsłowym o jednakowych rozpiętościach po 40,0 m. Zbudowany jako wiadukt pod linią dwutorową ma każde przęsło złożone z dwu niezależnych ustrojów nośnych (pod każdym torem) o konstrukcjach kratowych z jazdą górą. Ciągi konstrukcji pod torami nie były prawdopodobnie budowane w tym samym czasie, gdyż różnią się pod względem systemu kraty głównej i prawdopodobnie gatunkiem stali. Podporami skrajnymi wiaduktu są masywne przyczółki wtopione w nasyp, podporami pośrednimi – wysokie na około 20 m filary o kształcie litery A, z masywnymi nogami . Jezdnie na wiadukcie ułożone są na pomoście typu otwartego (mostownice oparte na podłużnicach).

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group