Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 2312
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Wichury dały znać o sobie

Piątek, 30 czerwca 2017, 17:32
Aktualizacja: 17:52
Autor: opr. PAW
Wałbrzych/REGION: Wichury dały znać o sobie
Fot. OSP Boguszów/facebook
W kilku ostatnich dniach, zwłaszcza w godzinach późno popołudniowych oraz wieczornych i nocnych, nad naszym regionem przechodzą intensywne opady deszczu i gradu połączone z porywistym wiatrem.

W ostatnich dniach powalił w Wałbrzychu i powiecie wałbrzyskim kilkadziesiąt drzew. Większość wyjazdów strażaków, i to zarówno tych zawodowych jak i ochotników, była związana właśnie z usuwaniem zalegających na drogach połamanych drzew.

W środę najmocniej padało w Wałbrzychu, o czym świadczą choćby powybijane szyby w wałbrzyskiej Palmiarni. Wczoraj strażacy interweniowali już nie tylko w Wałbrzychu, ale w wielu miejscowościach powiatu wałbrzyskiego. Na szczęście nikt nie ucierpiał w wyniku tych anomalii pogodowych.

Strażacy OSP Boguszów interweniowali pięć razy do zdarzeń związanych z wichurą, jaka przeszła przez nasz region. Na skutek silnego wiatru cztery drzewa zostały powalone na drogach, natomiast w jednym przypadku zwisający nad jezdnią konar zagrażał mieszkańcom ul. Krakowskiej. Zastęp z Mieroszowa został zadysponowany do Sokołowska, gdzie po silnych wiatrach jedno z drzew uległo złamaniu i wisiało nad drogą. Do działań został również wysłany podnośnik, który był niezbędny w celu usunięcia innych wiszących nad jezdnią gałęzi.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group