Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 4726
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wieczór z poezją

Środa, 29 marca 2023, 7:32
Aktualizacja: 10:04
Autor: Wacław Kwieciński
Wałbrzych: Wieczór z poezją
Fot. użyczone
Wczoraj w świetlicy ZSP Nr 2 w Wałbrzychu na Gaju miał miejsce „Wieczór z poezją Sybiru” z udziałem Wacława Kwiecińskiego, autora tomika wierszy „Poezja Sybiru”.

Dyrektor Szkoły mgr. Andrzej Musiał przywitał przybyłych gości ks. Proboszcza Kamila z Gaju, Sybiraków, autora tomika i obecnych na sali. Następnie odśpiewano Hymn Państwowy i Hymn Sybiraków.

Przed prezentacją wierszy autor podzielił się ze słuchaczami odpowiedzią na pytanie: co było inspiracją do napisania tego tomika wierszy, tj. wsłuchiwanie się w opowieści świadków tych wydarzeń i lekturę spisanych wspomnień i książek Sybiraków. Opowiedział kilka prawdziwych sytuacji jakie przeżyli Sybiracy i zaprosił do krainy Golgoty Wschodu.

Wypełniona po brzegi szkolna świetlica uczniami, rodzicami i sympatykami poezji zapoznała się z wierszami znajdującymi się w tomiku, które zaprezentowały dzieci od przedszkolaków po ośmioklasistów.

Wszystkie wiersze nagrodzono oklaskami a na zakończenie gość Szkoły opowiedział jeszcze historię obecnie 103 letniej Pani Apoloni, której zadedykował ostatni wiersz tego Wieczoru z poezją zatytułowany Pola obieżyświat.

Na zakończenie były podziękowania od Pana Dyrektora i podziękowania od Pani Joanny Baniukiewicz Prezes wałbrzyskiego Koła Związku Sybiraków, która ofiarowała dzieciom słodycze.

Również szkoła przygotowała upominki dla gości w postaci pięknych obrazów autorstwa uczennicy Oli.

Po zakończeniu autor tomika wszystkim chętnym wpisał dedykacje do tomika.

W imieniu własnym i obecnych Sybiraków składam serdeczne podziękowanie dyrekcji Szkoły za pochylenie się nad tragicznym losem zesłańców Sybiru.

Wacław Kwieciński
Sekretarz Koła Związku Sybiraków Wałbrzychu.

Twoja reakcja na artykuł?

6
60%
Cieszy
3
30%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
10%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group