Sobota, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 1904
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wielki sukces małej Fundacji

Czwartek, 19 stycznia 2017, 10:36
Aktualizacja: 10:46
Autor: red
Wałbrzych: Wielki sukces małej Fundacji
Fot. red
Fundacja Edukacyjna im. Siostry Garczyńskiej działająca w dzielnicy Sobięcin zajęła 4. miejsce w międzynarodowym konkursie grantowym za filmik o jej działalności.

Te informację Fundacja otrzymała w piątek 13 stycznia wieczorem z USA. W grudniowym internetowym głosowaniu na filmiki o organizacjach charytatywnych wałbrzyska Fundacja zajęła IV miejsce na świecie, a to oznacza, że w lipcu Fundacja Garczyńskiej dostanie 25 tysięcy dolarów na dalszą działalność.

"Planujemy przeznaczyć fundusze na bieżące funkcjonowanie świetlicy dla dzieci (na jedzenie, bieżące rachunki) oraz na jakieś ekstra atrakcje dla dzieci. To jeszcze musimy przemyśleć. Zastanawiamy się nad różnymi zajęciami rozwijającymi i nad wakacjami. Skala nagrody jest taka, że może uda się z tego rozpocząć naprawę dachu (bo mamy tu problem z tak cieknącym dachem, że gdzieniegdzie ściany w świetlicy już trzeba było czyścić z grzyba, a przecież tu przebywają dzieci). Kilkoro naszych podopiecznych kończy w 2017 roku gimnazjum. Być może uda się im pomóc sfinansować dalszą edukację. Pomyślimy" - czytamy na stronie internetowej Fundacji.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group