Wtorek, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 3594
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jugowice: Wielkie święto miłośników drezyn

Niedziela, 17 lipca 2016, 6:45
Autor: red
REGION, Jugowice: Wielkie święto miłośników drezyn
Fot. organizatorzy
W przyszłym tygodniu w dniach 23–24 lipca drezyny ręczne i spalinowe wracają na sowiogórskie tory.

Tradycyjnie, w przedostatni weekend lipca zapraszamy na wielkie, drezynowe święto. To już 14. edycja kultowego wydarzenia, które od lat przyciąga wielu miłośników kolei - od najmłodszych do najstarszych.

Przez dwa dni w Jugowicach będzie można zarówno zobaczyć ciekawe pojazdy kolejowe, jak i skorzystać z możliwości przejażdżki nimi. Dla pewnych siebie i spragnionych rywalizacji - zawody na dwóch odcinkach. Podstawowy, którego zasady nie zmieniają się od lat, to jazda w parach na drezynie ręcznej. Przed uczestnikami do pokonania odcinek 2x200m (tam i z powrotem), po jednym z torów na stacji. Rywalizacja będzie podzielona na kategorie. Najlepsi z każdej kategorii otrzymają nagrody i upominki przygotowane przez Gminę Walim i naszych partnerów. Ponadto dla naprawdę odważnych mamy zawody DLA TWARDZIELI. Ważną zmianą jest to, że ta kategoria zostanie w tym roku rozegrana w sobotę. Do rywalizacji zapraszamy drużyny składające się z 4 pełnoletnich osób. Przed nimi trudna misja. Podjazd na stację, z wiaduktu w Jugowicach. W sumie, górski odcinek liczący 1100m. Warto zebrać znajomych i sprawdzić, czy uda się pokonać ustanowiony w ubiegłym roku rekord. W tej kategorii może wystartować tylko 20 drużyn.

Zapisy na zawody - w sobotę od godziny 10:00, w biurze zawodów.

Równolegle przez dwa dni istnieje możliwość przejażdżek rekreacyjnych drezynami na stacji oraz w górę i dół linii kolejowej nr 285, a więc jednej z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych na terenie naszego kraju.

Do wyboru różne pojazdy z Polski i zagranicy. To wszystko na nieczynnej stacji PKP w Jugowicach (Gmina Walim, Dolny Śląsk), która na dwa dni w roku, zamienia się w prawdziwą, polską stolicę drezyn.

NOWOŚĆ!

Na czas imprezy uruchamiamy połączenie autobusowe pomiędzy Jedliną - Zdrój a Jugowicami. Dzięki temu będzie można łatwiej dojechać i wrócić z wydarzenia. Kursy będą realizowane przez prawdziwy, amerykański autobus szkolny. Odjazdy są skomunikowane z wybranymi kursami linii nr 5 (szczegóły na stronie www.drezyny.org )

To jednak nie wszystko. Gmina Walim jak co roku przygotowuje szereg atrakcji dodatkowych. Wśród nich program dla dzieci, prezentacja drużyny futbolu amerykańskiego - Miners Wałbrzych, program kulturalny „Podróż z Muzyką”, czyli Zespół Muzyczny „KWARC, oraz „Maestro”. Po ogłoszeniu wyników - koncert muzyki irlandzkiej w wykonaniu „Dagda Point”, a na deser DJ „Raf'G. Nie zabraknie również stoisk z gastronomią oraz lokalnych wystawców.

Więcej informacji, dojazd oraz szczegółowy program na stronie:
www.drezyny.org

Bieżące informacje i aktualności na: w ww.fb.com/SowiogorskieBractwoKolejowe.

Organizatorzy: Gmina Walim, Sowiogórskie Bractwo Kolejowe.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group