Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 3888
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wieści z Powiatu

Niedziela, 19 grudnia 2010, 8:05
Aktualizacja: 16:58
Autor: Sven
Wałbrzych: Wieści z Powiatu
Fot. Sławomir Pawlik
Nowi radni, zmiany w budżecie i nie do końca udane wybory komisji – to efekt pracy drugiej sesji Rady Powiatu Wałbrzyskiego.

Dwóch nowych radnych złożyło dziś ślubowanie: Jacek Mastalerz i Edward Podgórski, obaj z Platformy Obywatelskiej. Pierwszy zastąpił Waldemara Kujawę – burmistrza Boguszowa – Gorc, drugi Adama Hausmana, który został wójtem Walimia. To nie ostatnia zmiana w Radzie Powiatu. Zapewne na następnej sesji, Zygmunta Nowaczyka z SLD, który został zastępcą prezydenta Wałbrzycha, zastąpi Krzysztof Gołosz.

Rada uchwaliła także kilka korekt w budżecie na rok 2010. Najważniejsza z nich polega na przesunięciu z różnych zadań, kwoty 642 675 zł. na zimowe utrzymanie dróg. Możemy więc oczekiwać, że od teraz drogi powiatowe będą wzorcowo utrzymane, a co za tym idzie – bezpieczne.

Ważnym punktem sesji było uchwalenie składów komisji stałych Rady Powiatu. Podobnie jak w przypadku podziału innych stanowisk, tu także wszystko wzięła koalicja PO – SLD:
Komisja Spraw Społecznych i Bezpieczeństwa – Katarzyna Modrzejewska (PO)
Komisja Budżetu i Finansów – Ireneusz Zarzecki (PO)
Komisja Oświaty, Kultury i Promocji Powiatu – Ewa Dorosz (SLD)
Komisja Funkcjonowania Powiatu i Regulaminowa – Marcel Chećko (SLD).

Nie udało się wybrać Komisji Rewizyjnej. Ustalony wcześniej skład komisji w proporcji 3 do 2 dla koalicji PO – SLD, w czasie sesji zburzyli radni WWS. Zaproponowali uzupełnienie składu o szóstą osobę, członka swojego klubu – Marcina Nowaka. Powstał spór, którego nie rozwiązano i komisja nie została powołana. Radny Longin Rosiak uważa, że koalicja za wszelką cenę chce mieć w tej komisji większość.
- Chcieli powołać komisję, gdy było 3:2 dla nich. Gdy zrobiło się 3:3, przestraszyli się. Czego oni się boją, że nie chcą, aby szóstym członkiem komisji był przedstawiciel opozycji? - pytał retorycznie radny WWS.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group