Wtorek, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 3342
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: WOK zaangażowany społecznie

Sobota, 28 sierpnia 2021, 10:19
Autor: red
Wałbrzych: WOK zaangażowany społecznie
Fot. WOK Wałbrzych
Nie tylko kultura i rozrywka. Wałbrzyski Ośrodek Kultury zaangażowany społecznie.

Instruktorzy Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury włączyli się w akcję szczepień przeciw COVID-19. Jako wolontariusze pracowali w punkcie masowych szczepień w Starej Kopalni. WOK dba nie tylko o kulturę i rozrywkę. Ośrodek, jako miejska instytucja angażuje się także społecznie.

Wałbrzych podsumował półroczną akcję szczepień przeciw COVID-19. W punkcie masowych szczepień w Starej Kopalni podano w tym czasie ponad 170 tysięcy dawek szczepionki. Częścią tego gigantycznego przedsięwzięcia byli także instruktorzy Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

- Nie boimy się wyzwań. Nie wahaliśmy się, gdy dostaliśmy zaproszenie do współtworzenia punktu szczepień na terenie Starej Kopalni. To co mogliśmy przekazać z Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury błyskawicznie pojawiło się w pomieszczeniu adaptowanym na punkt szczepień. Również pracownicy ośrodka pełnili i nadal pełnią dyżury w punkcie szczepień – mówi Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

Dla WOKu takie zaangażowanie jest o tyle cenne, że ośrodek jako instytucja kultury mocno odczuł skutki pandemii.

- Brak kontaktu z widzami. Proszę mi wierzyć w okresie lockdownu byliśmy już zmęczeni mówieniem do obiektywu. Nie wiedzieliśmy kto nas ogląda, nie wiedzieliśmy, jak reagowali widzowie – dodaje dyrektor ośrodka.

Specjaliści ostrzegają przed nadejściem czwartej fali pandemii. Wałbrzyski Ośrodek Kultury nie zwalnia jednak tempa i planuje wydarzenia na najbliższe tygodnie. Licząc, że najgorszy scenariusz, ten mówiący o wprowadzaniu ewentualnych obostrzeń, nie sprawdzi się.

- Wciąż musimy dostosowywać się do wprowadzanych i obowiązujących wytycznych. Te mówią jednoznacznie ile osób niezaszczepionych możemy wpuścić na dane wydarzenie, a ile zaszczepionych. Nie chcę, aby Państwo to źle odbierali, ale wchodząc do Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury trzeba zdezynfekować ręce, należy mieć maseczkę, należy zachować odpowiedni dystans. To wszystko robimy po to, aby w miarę normalnie funkcjonować, aby móc organizować kolejne ciekawe i atrakcyjne wydarzenia i zajęcia dla Państwa – dodaje Buzarewicz.

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
2
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group