Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 5831
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Wózek widłowy z podnoszoną kabiną

Poniedziałek, 21 czerwca 2021, 6:32
Autor: TS
Wałbrzych/Kraj: Wózek widłowy z podnoszoną kabiną
Fot. użyczone
Projektując halę magazynową chcemy uzyskać możliwie najwięcej miejsca na składowanie towarów i zaoszczędzić na kosztach wyposażenia oraz utrzymania hali. Chcąc zaprojektować sprawnie pracujący magazyn, należy wybrać ergonomiczny sprzęt. Na przeciw wychodzą wózki widłowe z podnoszoną kabiną operatora – zachowują one funkcjonalność standardowego wózka, ale także są bezpieczniejsze oraz upraszczają proces kompletacji i składowania.

Wózek widłowy systemowy z podnoszoną kabiną

Wózki systemowe VNA (Very Narrow Aisle) nieco odbiegają swoją budową od konwencjonalnych wózków widłowych. Główną różnicą jest fakt, że wózek porusza się po pętli indukcyjnej, a jego kabina unosi się wraz z przytwierdzonymi do niej widłami.
Nietypowa budowa wózków systemowych VNA czyni je rekordowo wydajnymi i ergonomicznymi. Wózek VNA może pracować w korytarzu roboczym o szerokości 1,7 metra i poza samym transportem palet, umożliwia również kompletację z każdego poziomu. Maksymalna wysokość unoszenia tych wózków wynosi aż 17,2 metra, dlatego są one wyposażone w bardzo stabilny maszt.
Operator wózka VNA zazwyczaj spędza w kabinie całą swoją zmianę, dlatego kabiny tych wózków są przestronne i zaprojektowane z myślą o komfortowej pracy.

Uniwersalny podnośnik elektryczny

Podnośniki elektryczne mają wiele zastosowań - są bezpieczniejszym i wydajniejszym zamiennikiem klasycznej drabiny. Takie wózki mogą być używane wszędzie tam, gdzie wymagana jest praca na wysokości, od magazynów po serwisy. Podnośniki elektryczne czynią pracę znacznie szybszą i łatwiejszą, co przekłada się na komfort pracy i wydajność pracownika. Wózek może równocześnie przemieszczać się w przód i unosić platformę z operatorem. Wózek platformowy eliminuje konieczność posługiwania się drabiną, a także likwiduje wysiłek fizyczny związany z transportem i wspinaniem się na nią. Zaimplementowany inteligentny system bezpieczeństwa stale monitoruje obwody sterowania i kontroli. Prędkość jazdy zostaje obniżona jeżeli operator będzie próbował skręcić przy zbyt wysokim tempie przemieszczania się. Wózek również sam rozpozna czy pod masztem znajduje się osoba i zareaguje uniemożliwiając opuszczenie platformy.

Wózek widłowy z podnoszoną kabiną do kompletacji

Wózki widłowe do kompletacji są połączeniem wózków systemowych i podnośników elektrycznych. Są przeznaczone zarówno do kompletacji pionowej, jak i załadunku oraz rozładunku towaru składowanego na paletach.

Wózki widłowe do kompletacji z podnoszoną kabiną znajdą zastosowanie w magazynach, w których jednocześnie składowane są towary drobnicowe i na paletach. Ich wysokość unoszenia może sięgać niemal 10 metrów, z tego względu wózki te mogą pracować również w magazynach wysokiego składowania. Ich uniwersalność sprawdza się w szczególności przedsiębiorstwach rozwijających internetowy kanał sprzedaży.

Niezawodne wózki widłowe z podnoszoną kabiną – podsumowanie

Jak widać, wózki z podnoszoną kabiną mają wiele zastosowań, a swoją funkcjonalnością wyróżniają się na tle konwencjonalnych wózków widłowych i podnośnikowych. Wózki te znajdują zastosowanie w wielkich magazynach i małych przedsiębiorstwach.
Szukając wózka z podnoszoną kabiną warto zwrócić się do sprawdzonego dostawcy z wieloletnim doświadczeniem w branży intralogistycznej. Przykładem może być firma WDX - wyłączny dystrybutor niezawodnych wózków widłowych marki Crown w Polsce. Marka Crown jest jednym z największych na świecie producentów elektrycznych wózków widłowych, a ich wózki łączą w sobie wyjątkową ergonomię i ponadprzeciętną jakość.

Twoja reakcja na artykuł?

3
60%
Cieszy
1
20%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
20%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group