Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 3415
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Wpływowi samorządowcy

Piątek, 17 lutego 2023, 9:28
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Wpływowi samorządowcy
Fot. Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych
Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych zaprezentował kolejną edycję rankingu “Najbardziej wpływowych samorządowców w internecie w 2022”. Podobnie jak w minionej edycji, obecny ranking przynosi wiele zaskoczeń dla obserwatorów lokalnej polityki samorządowej. Niniejszy raport, poza opisem sprawności komunikacyjnej samorządowców, jest też częściowym obrazem ich postrzegania w lokalnych wspólnotach.

Mając na uwadze zarówno najszerszą reprezentację samorządowców, jak i zasięg, interakcje czy dotarcie do użytkowników, w dalszym ciągu kluczowym medium społecznościowym w samorządach pozostaje Facebook. Raport zbudowany został na bazie analizy ponad 450 profili burmistrzów, prezydentów miast i zamieszczonych w nich publikacji w 2022 na Facebooku. Analiza przeprowadzana była własnymi narzędziami Instytutu Badań Internetu i Mediów Społecznościowych oraz poddana weryfikacji i indywidualnej ocenie ekspertów agencji Samorządowe Internety oraz Local-SoMe w zakresie komunikacji w mediach społecznościowych. Tegoroczna edycja rankingu została podzielona na 3 kategorie: Prezydenci miast wojewódzkich, Prezydenci miast oraz Burmistrzowie.

Bezdyskusyjnymi zwycięzcami tegorocznej edycji rankingu są:

Prezydent Gdańska – Aleksandra Dulkiewicz
Prezydent Sosnowca – Arkadiusz Chęciński
Burmistrz Wojkowic – Tomasz Szczerba

Podobnie jak miało to miejsce w zeszłorocznej edycji rankingu, także w tym roku nie został uwzględniony Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy generuje największe zasięgi i dotarcie do odbiorców w sieci wśród wszystkich włodarzy, natomiast wysoki odsetek treści o charakterze ogólnopolskim i pozasamorządowym zakrzywiałby przejrzystość danych zaprezentowanych w rankingu.

W kategorii nas najbardziej interesującej, a więc Prezydenci Miast - Roman Szełemej został sklasyfikowany na 9. miejscu, a zwyciężył prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński. Sklasyfikowanych zostało w rankingu 80 prezydentów. Na koniec roku 2022 Roman Szełemej mógł się pochwalić fanami w liczbie 19 tysięcy 458 (co oznacza wzrost o 870 nowych fanów).

W kategorii burmistrzów zwyciężył w tym społecznościowym rankingu Tomasz Szczerba z Wojkowic. Burmistrz Kamiennej Góry Janusz Chodasewicz został sklasyfikowany na 146. pozycji. Innych samorządowców z naszego regionu w tej klasyfikacji nie odnotowano.

Źródło: Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych

Twoja reakcja na artykuł?

6
18%
Cieszy
6
18%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
3%
Złości
19
58%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group