Wtorek, 6 czerwca
Imieniny: Danuty, Dominiki
Czytających: 4259
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Wrócił z medalami

Wtorek, 31 maja 2022, 10:11
Autor: PAW
Wałbrzych/Kraj: Wrócił z medalami
Fot. KMP Wałbrzych
Z dwoma srebrnymi medalami indywidualnie wrócił mł. asp. Łukasz Wółkiewicz z V Otwartych Mistrzostw Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc RAW, które były przy okazji VIII Mistrzostwami Polski Służb Mundurowych w tej dyscyplinie.

Mł. asp. Łukasz Wółkiewicz wrócił do rywalizacji sportowej po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią, jednak łącznie ten rodzaj sportu siłowego trenuje już od 20 lat i na co dzień należy do Klubu Sportowego Team Wrocław. W swoim dorobku ma zwycięstwa w Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 23, Mistrzostwach Polski Seniorów oraz Pucharze Polski. Wielokrotnie stawał także na niższych stopniach podium.

W rozegranych kilka dni temu mistrzostwach wystartowało łącznie 200 zawodników i zawodniczek. Poza zawodnikami z Polski do turnieju zgłosili się także mundurowi sportowcy ze Ukrainy. W kategorii 75 kg wałbrzyski funkcjonariusz w obu zestawieniach zajął drugie miejsca, podnosząc w drugiej próbie ciężar 167,5 kg. Sierż. szt. Łukasz Wółkewicz został także wyróżniony i otrzymał powołanie do reprezentacji Komendy Głównej Policji. I to właśnie z tym zespołem stanął we Wrocławiu także na najwyższym stopniu podium.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
2
100%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group