Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 3302
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Współlokator też wpadł

Środa, 10 marca 2021, 11:37
Autor: red
Wałbrzych: Współlokator też wpadł
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci Wydziału Prewencji Komisariatu Policji II w Wałbrzychu zatrzymali w poniedziałek wieczorem 27–letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego. Mężczyzna jechał samochodem osobowym pomimo orzeczonych już dwóch sądowych zakazów kierowania pojazdami. Dodatkowo w trakcie kontroli funkcjonariusze znaleźli przy nim amfetaminę. Podczas przeszukania zajmowanego przez podejrzanego mieszkania, mundurowi ujawnili natomiast środki odurzające w postaci marihuany u 21–letniego współlokatora.

Zainteresowanie wałbrzyskich funkcjonariuszy wzbudził jadący po godzinie 17:00 ul. Piłsudskiego w Wałbrzychu kierujący samochodem osobowym. Funkcjonariusze rozpoznali mężczyznę i wiedzieli, że nie posiada on prawa jazdy, co podczas kontroli potwierdziło się. 27-latek kierował pojazdem chociaż miał aktualne dwa zakazy w tym zakresie wydane kolejno w 2019 i 20210 roku przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu.

W trakcie legitymowania mężczyźnie trzęsły się ręce, co utwierdziło policjantów w przekonaniu, iż to nie będzie koniec kłopotów 27-latka. Okazało się, że ukrył on w odzieży foliowy woreczek z zawartością białego proszku, który po przeprowadzonych badaniach okazał się narkotykiem w postaci amfetaminy, z którego można było wykonać ponad 30 porcji handlowych tych środków psychotropowych.

Podczas wykonanych czynności w miejscu zamieszkania podejrzanego, policjanci znaleźli tym razem środki odurzające w postaci marihuany. Należały one jednak do 21-letniego współlokatora, dlatego i on został zatrzymany.

27-latek odpowie teraz przed sądem za kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego zakazu sądowego oraz za posiadanie narkotyków. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. Za posiadanie narkotyków 21-latek może natomiast trafić za kraty więzienia na 3 lata.

Twoja reakcja na artykuł?

2
25%
Cieszy
5
63%
Hahaha
1
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group