Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 3755
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Wspólne działania ITD z Policją przyniosły efekty

Piątek, 24 listopada 2017, 7:34
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Wspólne działania ITD z Policją przyniosły efekty
Fot. KMP Wałbrzych
Wspólny patrol Inspekcji Transportu Drogowego i Policji sprawdzał, czy kierujący samochodami ciężarowymi nie przekraczają dopuszczalnej masy całkowitej pojazdów podczas przewożenia towarów. W dwóch przypadkach funkcjonariusze ujawnili poważne naruszenia w tym zakresie. Kierujący za popełnione wykroczenia otrzymali mandaty karne.

Pierwszego 44-letniego kierującego funkcjonariusze zauważyli jadąc ul. Szczawieńską w Szczawnie-Zdroju. Mężczyzna bez zabezpieczonego ładunku kierował pojazdem dostawczym. Po zważeniu samochodu z ładunkiem okazało się, że rzeczywista masa pojazdu wyniosła aż 6900 kg. To o blisko dwa razy za dużo, niż we wpisie w dowodzie rejestracyjnym, który mówił o 3500 kg dopuszczalnej masy całkowitej. Mężczyzna otrzymał dwa mandaty karne w łącznej wysokości 650 złotych.

Drugi 43-letni kierujący świebodziczanin, u którego patrolujący ulice Wałbrzycha funkcjonariusze ujawnili nieprawidłowości, zatrzymany został na ul. Wrocławskiej w Wałbrzychu. Jego samochód ciężarowy wraz z ładunkiem był o blisko 3 tony cięższy, niż zezwala na to dopuszczalna masa całkowita pojazdu. Mężczyzna także został ukarany mandatem karnym.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group